Petycja o powtórzenie meczu FC Barcelona - Paris Saint-Germain bije rekordy

W niedzielę pisaliśmy o petycji wystosowanej do UEFA o powtórzenie meczu FC Barcelona - Paris Saint-Germain. Pojawiła się ona w internecie i okazuje się, że inicjatywa bije rekordy popularności.

Bartosz Zimkowski
Reuters
Jeszcze w niedzielę o godzinie 14:00 podpisało ją 80 tysięcy osób. Jednak w poniedziałkowy poranek jest już ponad 205 tysięcy podpisów i z minuty na minuty rośnie liczba zwolenników powtórzenia meczu FC Barcelona - Paris Saint-Germain.

Petycja, napisana w języku hiszpańskim, zawiera szereg pomyłek, których dopuścił się sędzia spotkania i dzięki nim FC Barcelona miała wygrać pojedynek z Paris Saint-Germain. Mowa m.in. o rzutach karnych dla mistrza Francji, które nie zostały podyktowane. Sam Javier Mascherano przyznał, że powinny być "jedenastki" dla PSG.

Barcelona wygrała 6:1 i odrobiła stratę z pierwszego spotkania, kiedy przegrała 0:4. To ona zagra w ćwierćfinale Ligi Mistrzów.