Liga Europy: wielkie pudło Łukasza Teodorczyka i awans Anderlechtu

Anderlecht wygrał z APOEL-em Nikozja 1:0 w drugim meczu 1/8 Ligi Europy. Fiołki awansowały do ćwierćfinałów, a wielkie pudło w tym spotkaniu zaliczył Łukasz Teodorczyk.

Bartosz Zimkowski
PAP/EPA / PAP/EPA/STEPHANIE LECOCQ
Pierwszy kwadrans spotkania to absolutna dominacja Anderlechtu, a w pierwszej doskonałej sytuacji znalazł się Łukasz Teodorczyk. Polak otrzymał idealne podanie od Sofiane Hanniego i mając przed sobą tylko bramkarza, uderzył dość przewidywalnie. Golkiper nogą sparował futbolówkę.

Kolejną znakomitą okazję zmarnował Nicolae Stanciu. Znów Hanni popisał się bardzo dobrym przeglądem pola, a Rumun z sześciu metrów strzelił wprost w Boya Watermana.

Kolejne minuty były już mniej ciekawe. APOEL nie był w stanie poważniej zagrozić bramce strzeżonej przez Rubena. Fiołki spuściły z tonu i sędzia często sięgał po gwizdek, ponieważ co chwilę jedna z drużyn przerywała grę faulem.

W 64. minucie na boisku pojawił się Frank Acheampong i już 60 sekund później zdobył gola. Hanni dośrodkował w pole karne, ale piłkę trącił bramkarz i ta spadła pod nogi Acheamponga, który tylko dopełnił formalności.

10 minut później Teodorczyk opuścił murawę i z pewnością mógł mieć do siebie pretensje za niewykorzystaną okazję z pierwszej połowy. Wówczas zrównałby się z Tomaszem Radzińskim o miano najlepszego strzelca Anderlechtu w XXI wieku.

Wynik nie uległ już zmianie i Anderlecht awansował do ćwierćfinałów Ligi Europy.

Anderlecht - APOEL Nikozja 1:0 (0:0)
1:0 - Frank Acheampong 65'

Pierwszy mecz: 1:0
Awans: Anderlecht

Anderlecht: Ruben - Appiah, Mbodji, Spajić, Najar - Stanciu (64' Acheampong), Dendoncker, Tielemans - Chipciu (89' Bruno), Teodorczyk (75' Kiese Thelin), Hanni.

APOEL: Waterman - Milanov, Merkis, Lago, Ioannou - Gianniotas, Artymatas, Ebecilio (57' Yambere), Barral - Sotiriou - De Camargo (73' Bertoglio).

Żółte kartki: Najar, Mbodji (Anderlecht) oraz Ebecilio, Barral, Lago, Merkis (APOEL).

Sędzia: Alexey Kulbakov (Białoruś).

Czy Anderlecht jest w stanie awansować do półfinałów?