Liga Europy: Manchester United w ćwierćfinale, skromny triumf nad FK Rostów

Nie było niespodzianki w rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Europy pomiędzy Manchesterem United a FK Rostów. Gospodarze zwyciężyli 1:0 i awansowali do kolejnej fazy.

Szymon Mierzyński
PAP/EPA / PETER POWELL
Wynik 1:1 w pierwszym starciu niczego nie przesądzał, ale pierwsza połowa była całkowicie jednostronna. Podopieczni Jose Mourinho, choć nie narzucali szaleńczego tempa, dominowali bezdyskusyjnie. Nie potrafili natomiast zadać ciosu. Najbliżej szczęścia byli Henrich Mchitarjan, który nieudanie lobował Nikitę Miedwiediewa, a także Zlatan Ibrahimović, który z ostrego kąta huknął w słupek.

Po przerwie ekipa z Rostowa wreszcie zagrała nieco odważniej i mogła nawet wyjść na sensacyjne prowadzenie. Najgroźniejsi w jej szeregach byli Sardar Azmoun i Dmitrij Połóz. Ten pierwszy w 54. minucie oddał soczysty strzał przy słupku i to było dopiero pierwsze poważne ostrzeżenie dla gospodarzy. Uratował ich jednak efektowną paradą Sergio Romero.

Nieco ponad kwadrans później doczekaliśmy się wreszcie gola i niespodzianki nie było, bo zdobył go Manchester United. To była znakomita akcja, w której Ibrahimović piętą przedłużył płaską centrę z prawego skrzydła i z najbliższej odległości formalności dopełnił Juan Mata.

Ta bramka nie zmieniała zbyt wiele, bo do pozostania w grze Rosjanie wciąż potrzebowali jednego trafienia, tyle że teraz dałoby im ono tylko dogrywkę, a nie awans. Zrobili jednak zdecydowanie za mało, by marzyć o pokonaniu faworyta. Dwa razy wprawdzie zagrozili bramce Romero, ale ten był w czwartek dobrze dysponowany i zatrzymał zarówno główkę Aleksandra Bucharowa, jak i strzał Christiana Noboy z rzutu wolnego.

Zespół Ivana Daniliantsa przez większą część spotkania nie istniał w ofensywie i zasłużenie przegrał na Old Trafford 0:1. Ten rezultat zapewnił Czerwonym Diabłom awans do ćwierćfinału.

Manchester United - FK Rostów 1:0 (0:0)
1:0 - Juan Mata 70'
pierwszy mecz: 1:1, awans: Manchester United

Manchester United: Sergio Romero - Eric Bailly, Chris Smalling, Marcos Rojo, Antonio Valencia, Ander Herrera, Paul Pogba (48' Marouane Fellaini), Daley Blind (63' Phil Jones), Juan Mata, Zlatan Ibrahimović, Henrich Mchitarjan.

FK Rostów: Nikita Miedwiediew - Choren Bajramian (81' Igor Kirejew), Miha Mevlja, Cesar Navas, Fiodor Kudriaszow, Denis Terentiew, Christian Noboa, Andrei Prepelita (79' Marko Dević), Aleksandr Jerochin, Sardar Azmoun (61 Aleksandr Bucharow), Dmitrij Połoz.

Żółta kartka: Aleksandr Bucharow (FK Rostów).

Sędzia: Gediminas Mażeika (Litwa).

Czy Manchester United wygra Ligę Europy?