Liga Mistrzów: pięć starć Roberta Lewandowskiego z Realem Madryt - w tym mecz życia Polaka

Bayern Monachium wylosował Real Madryt w ćwierćfinale Ligi Mistrzów, a Robert Lewandowski już pięciokrotnie mierzył się z Królewskimi. Jak wypadał w tych meczach?

Bartosz Zimkowski

24.10.2012 r.

Borussia Dortmund - Real Madryt 2:1

To było pierwsze w karierze starcie Roberta Lewandowskiego z galaktycznym zespołem z Madrytu. Był wówczas snajperem Borussii Dortmund i rozgrywał kapitalny sezon. Wówczas w samej Lidze Mistrzów zdobył aż 10 bramek, a jedną z nich w domowym starciu z Realem. To Polak otworzył wynik spotkania w 36. minucie prawą nogą pakując piłkę do siatki Królewskich. Wprawdzie 120 sekund później wyrównał Cristiano Ronaldo, to jednak Borussia ostatecznie wygrała 2:1, a "Lewy" zagrał pełne 90 minut.