II liga: radosny piątek na Śląsku. Zwycięstwa ROW-u 1964 Rybnik i Polonii Bytom

Drużyny ze Śląska pokonały przeciwników z Pomorza na początek 22. kolejki II ligi. ROW 1964 Rybnik wygrał 3:2 z Kotwicą Kołobrzeg, a Polonia Bytom 1:0 z Gryfem Wejherowo.

ROW 1964 Rybnik ma dużo powodów do zadowolenia na początku rundy wiosennej. Drużyna Piotra Piekarczyka zaprezentowała się poprawnie już w pierwszym meczu z Błękitnymi Stargard, który zremisowała. Następnie dwa spotkania wygrała z Olimpią Zambrów i w piątek z Kotwicą Kołobrzeg. Wszystkie trzy gole rybniczanie zdobyli przed przerwą. W drugiej połowie ich prowadzenie na 3:2 zmniejszył Piotr Giel, ale to było ostatnie słowo Kotwicy. ROW 1964 Rybnik utrzymał skromną przewagę do końca. Pomogła mu druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka dla Krystiana Sanockigo.

Kotwica grzęźnie w strefie spadkowej. W rundzie wiosennej poniosła komplet trzech porażek, a głównym problemem trenera Ryszarda Wieczorka jest gra podopiecznych w obronie. Kotwica straciła w każdym meczu trzy gole, co praktycznie wyklucza punktowanie. W tabeli wyprzedza jedynie Polonię Bytom, a i to tylko dlatego, że drużyna ze Śląska została ukarana odjęciem ośmiu punktów.

Polonia traci do kołobrzeżan jeszcze trzy "oczka" po zwycięstwie 1:0 z Gryfem Wejherowo. Gola na wagę drugiego zwycięstwa w rundzie wiosennej strzelił Marcin Lachowski w 46. minucie. Polonia zaskoczyła niedawnego pogromcę Rakowa krótko po przerwie akcją z wykorzystaniem prawego skrzydła, którą Lachowski sfinalizował strzałem z kilku metrów pod poprzeczkę. Gryf nie miał wielu argumentów, by zapunktować na Śląsku i podobnie jak w rundzie jesiennej, po świetnym starcie, wyhamowuje.

Pozostałe mecze 22. kolejki zostaną rozegrane w sobotę. Na pierwszy plan wysuwa się "pojedynek zaskoczeń". Raków Częstochowa, który fatalnie rozpoczął piłkarską wiosnę, podejmie Legionovię Legionowo, która spisuje się nadspodziewanie dobrze.

22. kolejka II ligi:

ROW 1964 Rybnik - Kotwica Kołobrzeg 3:2 (3:1)
1:0 - Dawid Bober 17'
2:0 - Marian Jarabica 30'
2:1 - Arkadiusz Lewiński 41'
3:1 - Przemysław Brychlik 43'
3:2 - Piotr Giel (k.) 55'

Polonia Bytom - Gryf Wejherowo 1:0 (0:0)
1:0 - Marcin Lachowski 46'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy ROW 1964 Rybnik zakończy sezon w górnej połowie tabeli?