Kiko Ramirez: To epicka remontada

W piątkowym meczu 26. kolejki Lotto Ekstraklasy Wisła Kraków pokonała przed własną publicznością Wisłę Płock 3:2, choć jeszcze do 84. minuty przegrywała 1:2. Trener Białej Gwiazdy, Kiko Ramirez, jest zachwycony postawą swojego zespołu.

Maciej Kmita
PAP / Stanisław Rozpędzik
W pierwszej połowie krakowianie prowadzili 1:0 po golu Petara Brleka, ale przed przerwą do wyrównania doprowadził Siergiej Kriwiec, a w 72. minucie drugą bramkę dla płocczan zdobył Mateusz Piątkowski. Biała Gwiazda była jednak zabójcza na finiszu i zwyciężyła po golach zmienników: Semira Stilicia i Jakuba Bartosza.

- To jest właśnie piękno futbolu. Ta epicka remontada wiele dla nas znaczy - mówi trener Kiko Ramirez. Dzięki tej wygranej krakowianie odskoczyli od Nafciarzy na pięć punktów i zadomowili się w górnej części tabeli.

W piątkowym spotkaniu aż sześciu piłkarzy Białej Gwiazdy zostało ukaranych żółtymi kartkami. Ramirez nie bał się o to, że jego zawodnicy nie potrafią utrzymać nerwów na wodzy i chwali zmienników, którzy zastąpili graczy upomnianych kartkami.

- To był taki mecz: twardy, w którym było dużo walki i stąd aż tyle kartek. Chcę, żeby drużyna się poświęcała i wkładała wysiłek w meczu. Jeśli mamy taki wynik, to oznacza, że to nasze poświęcenie przyniosło efekt. Było warto - mówi opiekun Wisły.

- Szczęśliwie zawodnicy, którzy pojawili się na boisku, odmienili losy tego spotkania. Już mówiłem, że mamy wspaniałą szatnię pod względem potencjału i to się potwierdziło - dodaje Ramirez.

PSG Krychowiaka podejmuje Olympique Lyon Rybusa! Zobacz to NA ŻYWO 19.03 o 20:40 w Eleven na elevensports.pl lub u takich operatorów jak nc+, Cyfrowy Polsat, UPC, Vectra, INEA, Toya czy Netia.

Kiko Ramirez sprawdza się w roli trenera Wisły Kraków?