II liga: remis Błękitnych z Radomiakiem. Bezbramkowo w wichurze

Błękitni Stargard zremisowali bezbramkowo z Radomiakiem Radom w 22. kolejce II ligi. Wynik odzwierciedlił obraz meczu w trudnych warunkach atmosferycznych.

Na zdjęciu piłkarze Błękitnych Stargard / Na zdjęciu piłkarze Błękitnych Stargard
- Warunki w tym meczu były ekstremalne - powiedział podczas konferencji prasowej trener gospodarzy Krzysztof Kapuściński. Wiatr porywał parasole na stadionie, porywał butelki sprzed ławek rezerwowych, a przede wszystkim utrudniał grę obu drużynom.

Pierwsza połowa była ze wskazaniem na Radomiaka Radom, który plasuje się na miejscu premiowanym awansem. Przemysław Wróbel zatrzymał w dwóch pojedynkach jeden na jednego Leandro. Kiedy snajper Radomiaka wreszcie trafił do bramki, sędzia asystent zasygnalizował spalonego.

W przerwie trener Błękitnych zmienił defensywnego pomocnika Filipa Karmańskiego na ofensywnego Roberta Brzęczka. Ta roszada miała wpływ na obraz meczu. Gospodarze zagrali odważniej, ale podobnie jak Radomiak w pierwszej połowie, nie potrafili zmienić bezbramkowego wyniku. Nawet z przewagą zawodnika po czerwonej kartce dla Dariusza Brągiela w 80. minucie.

Kompromisowe 0:0 to trzeci remis Błękitnych w rundzie wiosennej i drugi Radomiaka. Obie drużyny czekają na premierowe zwycięstwo po zimowych przygotowaniach. Podział punktów to sprawiedliwe rozstrzygnięcie, ale trenerzy żałowali, że ich drużyny nie zmierzyły się w innych warunkach i nie stworzyły bardziej atrakcyjnego widowiska.

- Wiało, lało, a piłkarze nie mogli ustać na nogach, a co dopiero skoncentrować się na rozgrywaniu futbolówki. Szkoda, że dwie drużyny, które lubią budować ataki, nie mogły spotkać się w innych okolicznościach przyrody - podsumował Krzysztof Kapuściński.

Błękitni Stargard - Radomiak Radom 0:0

Błękitni: Przemysław Wróbel - Grzegorz Szymusik, Patryk Baranowski, Maciej Liśkiewicz, Rafał Gutowski - Maciej Więcek (84' Sebastian Inczewski), Filip Karmański (46' Robert Brzęczek), Paweł Lisowski, Wojciech Fadecki - Patryk Skórecki - Bartosz Flis.

Radomiak: Adrian Szady - Paweł Tarnowski, Michał Grudniewski, Piotr Gurzęda, Bartosz Sulkowski - Matthieu Bemba, Kamil Kościelny - Szymon Stanisławski (58' Kamil Cupriak), Simon Colina Dominguez (54' Dariusz Brągiel), Maciej Filipowicz (87' Maciej Wojczuk) - Leandro (82' Radosław Mikołajczak).

Żółte kartki: Karmański, Lisowski, Liśkiewicz, Szymusik (Błękitni) oraz Gurzęda (Radomiak).

Czerwona kartka: Brągiel (Radomiak) /80' - za faul/

Sędzia: Szymon Lizak (Poznań).

Linetty i Bereszyński kontra wielkie Juve! Zobacz starcie Sampdoria – Juventus NA ŻYWO 19.03 o 14:55 w Eleven na elevensports.pl lub u takich operatorów jak nc+, Cyfrowy Polsat, UPC, Vectra, INEA, Toya czy Netia.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Radomiak Radom zakończy wyżej niż Błękitni w tabeli II ligi?