Athletic - Real: wygrana Królewskich. Dwie asysty Cristiano Ronaldo

Real Madryt w meczu wyjazdowym pokonał Athletic Bilbao 2:1. Gole dla gości zdobywali Benzema i Casemiro, dla gospodarzy trafił Aduriz.

Michał Piegza
PAP/EPA / PAP/EPA/MIGUEL TONA
Real w pierwszych minutach dał się wyszaleć gospodarzom, którzy mogli w 7. minucie prowadzić. Strzał Raula Garcii odbił Keylor Navas. Z kolei cztery minuty późnej Ander Iturraspe głową uderzył ponad bramką. Królewscy czekali na swoją szansę i w 19. minucie powinni zdobyć gola. Z kilku metrów główkował Sergio Ramos, jednak minimalnie przestrzelił. Lider Primera Division konkretniejszy był pięć minut później. Szybkie wyjście Realu, w pole karne wbiegł Cristiano Ronaldo, dograł do Karima Benzemy, a ten mocnym strzałem przy słupku trafił na 0:1.

Po objęciu prowadzenia goście kontrolowali przebieg meczu i na niezbyt wiele pozwalali zawodnikom Athletic. Po zmianie stron gospodarze przyspieszyli grę i pod bramką Realu zaczynało robić się gorąco.

Próby piłkarzy z Bilbao były jednak zatrzymywane przez defensywę Królewskich. Tak było do 65. minuty. Wówczas Inaki Williams dograł do Garcii, ten odegrał do Aritza Aduriza, który głową trafił do bramki gości. Odpowiedź Realu przyszła trzy minuty później. Z rogu dograł Toni Kroos, Ronaldo zgrał piłkę głową, a Casemiro z bliska wbił ją do bramki.

Prowadząc Real oddał inicjatywę gospodarzom, którzy jednak do końca spotkania nie potrafili stworzyć sobie klarownej okazji do wyrównania.

Athletic Bilbao - Real Madryt 1:2 (0:1)
0:1 - Benzema 24'
1:1 - Aduriz 65'
1:2 - Casemiro 68'

Athletic Bilbao: Kepa Arrizabalaga - Oscar de Marcos, Yeray Alvarez, Aymeric Laporte, Mikel Balenziaga - Benat Etxebarria (80' Mikel Rico), Ander Iturraspe - Inaki Williams, Raul Garcia (84' Markel Susaeta), Inigo Lekue (59' Iker Muniain) - Aritz Aduriz.

Real Madryt: Keylor Navas - Dani Carvajal, Nacho, Sergio Ramos, Marcelo - Luka Modrić (62' Lucas Vazquez), Casemiro, Toni Kroos - Gareth Bale, Karim Benzema (84' Alvaro Morata), Cristiano Ronaldo (79' Isco).

Żółte kartki: Aduriz (Athletic) oraz Carvajal, Casemiro, Kroos (Real).

Sędzia: Santiago Jaime.