Olimpia - GKS: zadecydowała końcówka

Po bramce Karola Angielskiego w 89. minucie Olimpia Grudziądz pokonała na własnym stadionie plasujący się w strefie spadkowej GKS Tychy 1:0.

Michał Piegza
Olimpia po wygranej w zaległym meczu ze Zniczem 1:0, chciała pokonać plasujący się w strefie spadkowej GKS Tychy i zapewnić sobie spokój przed kolejnymi ligowymi starciami.

Goście po ostatniej wygranej mieli nadzieję na podgonienie bezpiecznej strefy. Po nerwowym początku więcej z gry mieli gospodarze, którzy jednak nie potrafili stworzyć sobie dogodnej bramkowej sytuacji. Beniaminek Nice I ligi nastawił się na grę z kontry, ale także nie potrafił poważniej zagrozić Jakubowi Wrąblowi. W końcówce pierwszej części goście zaczęli się prezentować lepiej od gospodarzy.

Po zmianie stron drużyny w końcu zaczęły stwarzać sobie okazje do objęcia prowadzenia. Dziesięć minut po przerwie z kilku metrów uderzył Maciej Mańka, Wrąbel kapitalnie obronił. Po chwili po drugiej stronie boiska potężnie uderzył Marcin Kaczmarek, Paweł Florek wykazał się dużym kunsztem radząc sobie z próbą.

Tak dobrej okazji jak wymienione zespoły nie potrafiły sobie już stworzyć niemal do końca. Niemal, bo na minutę przed upływem regulaminowego czasu padł jedyny gol. Rozciągnięcie gry na skrzydło do Kaczmarka, który dośrodkował, a Karol Angielski z bliska wbił piłkę do siatki. Na odpowiedź zrozpaczonym tyszanom zabrakło czasu.

Olimpia Grudziądz - GKS Tychy 1:0 (0:0)
1:0 - Angielski 89'

Olimpia GrudziądzJakub Wrąbel - Damian Michalik, Lukas Klemenz, Matic Zitko, Arkadiusz Kasperkiewicz - Wesllem Monteiro (62' Jose Furtado), Kamil Kurowski, Marcin Smoliński (52' Jakub Łukowski), Daniel Feruga (78' Adam Banasiak), Marcin Kaczmarek - Karol Angielski.

GKS Tychy: Paweł Florek - Mateusz Grzybek, Tomasz Boczek, Seweryn Gancarczyk, Maciej Mańka - Jakub Kowalski (86' Mateusz Mączyński), Eugen Zasawiczi (81' Daniel Mikołajewski), Radosław Pruchnik, Łukasz Grzeszczyk, Marcin Radzewicz - Jakub Świerczok.

Żółte kartki: Kaczmarek, Klemenz (Olimpia) oraz Boczek, Zasawiczi, Mańka (GKS).

Sędzia: Konrad Kiełczewski (Wasilków).

Weekend hitów w lidze hiszpańskiej: Athletic – Real Madryt, Sevilla – Atletico Madryt, FC Barcelona - Valencia! Zobacz te mecze NA ŻYWO w kanałach ELEVEN SPORTS na elevensports.pl lub u takich operatorów jak nc+, Cyfrowy Polsat, UPC, Vectra, INEA, Toya czy Netia.