Bundesliga: niesamowity Anthony Modeste - "połknął" Lewandowskiego

Anthony Modeste wraca w wielkim stylu do walki o koronę króla strzelców. W sobotniej kolejce Bundesligi strzelił trzy gole i wyprzedził Roberta Lewandowskiego, a także jest krok od Pierre-Emericka Aubameyanga.

Bartosz Zimkowski
PAP/EPA / EPA/Marius Becker
W pewnym momencie wydawało się, że Anthony Modeste po świetnej jesieni będzie musiał obejść się smakiem korony króla strzelców. Jednak tydzień temu ustrzelił dublet, a sobotę dał popis w spotkaniu z Herthą Berlin. Snajper 1.FC Koeln trzykrotnie pokonał bramkarza i nie tylko dogonił Roberta Lewandowskiego, ale i wyprzedził Polaka. Ma na koncie już 22 bramki (o jedną więcej od "Lewego" oraz jedną mniej od Aubameyanga), a jego drużyna wygrała z zespołem ze stolicy 4:2.

90 minut w barwach 1. FC Koeln rozegrał Paweł Olkowski, ale jemu Adam Nawałka nie wysłał powołania do kadry na spotkanie z Czarnogórą.

Warto dodać, że w podstawowym składzie VfL Wolfsburg pojawił się Jakub Błaszczykowski. Polak wystąpił jednak na prawej stronie obrony, ale i tak może cieszyć 90 minut w pojedynku z SV Darmstadt 98. Ekipa Wilków wygrała 1:0 dzięki trafieniu Mario Gomeza.

Wyniki sobotnich meczów Bundesligi:

VfL Wolfsburg - SV Darmstadt 98 1:0 (1:0)

3:0 - Florian Kainz 90'

TSG 1899 Hoffenheim - Bayer Leverkusen 1:0 (0:0)
1:0 - Sandro Wagner 62'

Eintracht Frankfurt - Hamburger SV 0:0

Linetty i Bereszyński kontra wielkie Juve! Zobacz starcie Sampdoria – Juventus NA ŻYWO 19.03 o 14:55 w Eleven na elevensports.pl lub u takich operatorów jak nc+, Cyfrowy Polsat, UPC, Vectra, INEA, Toya czy Netia.