II liga: przełamanie z przytupem Rakowa Częstochowa. Stalowe nerwy lidera

Raków Częstochowa podniósł się po dwóch porażkach i zwyciężył 5:1 z Legionovią Legionowo w 22. kolejce II ligi. Ponownie wygrał lider Odra Opole, a Błękitni Stargard i Radomiak Radom zremisowali.

Piłkarze Rakowa Częstochowa / Na zdjęciu: Piłkarze Rakowa Częstochowa
Przed głównym wydarzeniem 22. kolejki trudno było wskazać faworyta. Co prawda Raków Częstochowa plasował się na miejscu premiowanym awansem, ale rozpoczął rundę wiosenną fatalnie i przegrał dwa mecze. Z kolei Legionovia Legionowo wystartowała rewelacyjnie. W dwóch kolejkach zdobyła sześć punktów i osiem bramek. W bezpośrednim starciu postrzelał jednak Raków, a zwycięstwo 5:1 to jego przełamanie z przytupem. Drużyna Marka Papszuna odblokowała się w 49. minucie i jej następne gole były już jak lawina.

Raków jest wiceliderem ze stratą czterech punktów do Odry Opole. Rewelacyjny beniaminek zwyciężył 3:1 z PGE GKS-em Bełchatów, choć pierwszy stracił gola. Drużyna Jana Furlepy jest silna psychicznie po serii zwycięstw, pokazała stalowe nerwy i podniosła się w ostatnich 30 minutach.

Trzecie miejsce premiowane awansem zajmuje Radomiak Radom, który zremisował bezbramkowo na stadionie Błękitnych Stargard. - Wiało, lało, a piłkarze mieli problem z utrzymaniem się na nogach - podsumował ten mecz Krzysztof Kapuściński, trener stargardzian.

Pierwsza połowa ze wskazaniem na drużynę z Radomia, a druga na gospodarzy. Skończyło się sprawiedliwym 0:0. Błękitni w rundzie wiosennej wyłącznie remisują, a Radomiak dwukrotnie podzielił się punktami i raz przegrał. Na zwycięstwo drużyny muszą poczekać minimum tydzień.

Polonia Warszawa zremisowała 1:1 z Wartą Poznań w meczu byłych mistrzów kraju, a obecnie beniaminków. Stołeczna drużyna doprowadziła do kompromisowego wyniku w 82. minucie i był to efekt jej przyspieszenia. Polonii pomógł fakt, że Zieloni grali przez większą część meczu w dziesięciu. Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę dostał Jakub Kiełb. Przez 90 minut piłka zatrzepotała w bramce Warty trzykrotnie, ale sędzia Rafał Rokosz uznał za prawidłowe tylko jedno trafienie Krystiana Pieczary.

Skromne, ale ważne zwycięstwo na wyjeździe odnieśli piłkarze Siarki Tarnobrzeg i Puszczy Niepołomice. Obie ekipy wyrwały punkty w ostatnim fragmencie meczu. Drużyna z Podkarpacia strzeliła Olimpii Zambrów gola na 2:1 w 82. minucie, a podopieczni Tomasza Tułacza sforsowali obronę Rozwoju Katowice w 83. minucie. Pierwszego gola w barwach Puszczy strzelił Mateusz Bartków.

22. kolejka II ligi:

Raków Częstochowa - Legionovia Legionowo 5:1 (0:0)
1:0 - Rafał Figiel 49'
2:0 - Adam Czerkas 55'
3:0 - Tomasz Płonka 71'
3:1 - Arkadiusz Madeński 77'
4:1 - Przemysław Oziębała 80'
5:1 - Rafał Figiel 90'

Odra Opole - PGE GKS Bełchatów 3:1 (0:0)
0:1 - Dawid Flaszka 48'
1:1 - Marcin Niemczyk 58'
2:1 - Gabriel Nowak 68'
3:1 - Marcin Wodecki 90'

Błękitni Stargard - Radomiak Radom 0:0

Polonia Warszawa - Warta Poznań 1:1 (0:1)
0:1 - Michał Ciarkowski 13'
1:1 - Fabian Pawela 76'

Olimpia Zambrów - Siarka Tarnobrzeg 1:2 (1:1)
0:1 - Grzegorz Płatek 15'
1:1 - Fabian Piasecki 34'
1:2 - Marcin Stefanik 82'

Rozwój Katowice - Puszcza Niepołomice 0:1 (0:0)
0:1 - Mateusz Bartków 83'

Stal Stalowa Wola - Olimpia Elbląg 1:1 (0:0)
0:1 - Łukasz Pietroń (k.) 65'
1:1 - Szymon Jarosz 67'

Weekend hitów w lidze hiszpańskiej: Athletic – Real Madryt, Sevilla – Atletico Madryt, FC Barcelona - Valencia! Zobacz te mecze NA ŻYWO w kanałach ELEVEN SPORTS na elevensports.pl lub u takich operatorów jak nc+, Cyfrowy Polsat, UPC, Vectra, INEA, Toya czy Netia.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Raków Częstochowa rozpoczął nową serię meczów bez porażki?