II liga: gol z rzutu rożnego, dwie bramki nieuznane! Polonia zremisowała z Wartą 1:1

Wielkie emocje w spotkaniu II ligi między Polonią Warszawa a Wartą Poznań. Choć piłka trzykrotnie lądowała w siatce poznaniaków, a warszawianie mieli jeszcze rzut karny, mecz zakończył się remisem 1:1.

Kamil Czarzasty

Polonia i Warta to drużyny z wielkimi tradycjami - w międzywojniu zakładały ligę, niegdyś osiągały wielkie sukcesy. Późniejsza klubów historia nie była usłana różami, przez co obecnie znajdują się w cieniu lokalnych rywali. Dziś znajdują się na trzecim poziomie rozgrywkowym i walczą o pozostanie w II lidze.

To było niezwykle istotne spotkanie dla obu ekip - przed 22. kolejką Polonia zajmowała 15. miejsce - już w strefie spadkowej. Zaś Warta nad "Czarnymi Koszulami" miała jedynie 3 punkty przewagi.

Wydawało się, że od początku zaatakują poloniści. Poza pojedynkiem z Wartą, rozegrają tylko 5 spotkań przed własną widownią - przy czym tylko dwa zespoły (Olimpia Zambrów i Rozwój Katowice) obecnie walczą o utrzymanie.

Początkowe fragmenty należały jednak do podopiecznych Petra Nemeca. Już w 6. minucie groźnie z rzutu wolnego uderzał Michał Ciarkowski, jednak jego strzał efektownie sparował Mateusz Tobjasz. Chwilę później bramkarz Polonii musiał jednak wyjmować piłkę z siatki. Ciarkowski, notabene były piłkarz "Czarnych Koszul", w 13. minucie zdobył gola bezpośrednio z rzutu rożnego!

Poloniści próbowali odpowiedzieć, jednak ich ataki były niemrawe. Brakowało im animuszu - może dlatego, że na stadionie było niezwykle cicho, a zgromadzeni na trybunach kibice nie prowadzili zorganizowanego dopingu? Gracze ze stolicy czasami próbowali atakować lewą stroną, jednak, jak często w tym sezonie, w decydującej chwili piłkarze nie potrafili celnie podać piłki.

Tuż przed końcem pierwszej połowy Jakub Kiełb, zdaniem sędziego, sfaulował w polu karnym Marcina Bochenka. Arbiter podyktował "jedenastkę" dla Polonii i wyrzucił z boiska gracza Warty, wręczając mu drugą w meczu żółtą kartkę. Gospodarze nie doprowadzili jednak do remisu - Marcin Kluska fatalnie przestrzelił.

W drugiej odsłonie atakowała głównie Polonia. Zawodnicy Igora Gołaszewskiego jednak przez długi czas nie potrafili stworzyć sobie dogodnych okazji, pomimo gry z przewagą jednego zawodnika.

Dużo ożywienia w szeregi miejscowych wnieśli rezerwowi: Krystian Pieczara, Mariusz Wierzbowski, a zwłaszcza Cezary Sauczek. Sauczek był niezwykle aktywny, starał się kreować akcje, wygrywał indywidualne pojedynki. W ostatnich 25 minutach Polonia zdominowała Wartę całkowicie, piłka co chwilę fruwała w okolicach bramki Laskowskiego.

W 76. minucie Polonia wyrównała za sprawą trafienia Fabiana Paweli. Napastnik Polonii po zamieszaniu w polu karnym dobił strzał Cezarego Sauczka. Wyrównujący gol uskrzydlił "Czarne Koszule". Sześć minut później piłka ponownie znalazła się w siatce Warty - z bliska wbił ją piętą Krystian Pieczara.

Później doszło jednak do niecodziennej sytuacji - poznaniacy zdecydowanie protestowali, twierdząc, że zawodnik Polonii w momencie strzału znajdował się na pozycji spalonej. Zastrzeżenia gości najprawdopodobniej były słuszne. Sędzia liniowy początkowo nic nie sygnalizował, arbiter główny pokazał środek boiska. Zastrzeżenia graczy Warty przyniosły jednak skutek i asystent po chwili namysłu podniósł chorągiewkę.

Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry ponownie arbiter nie uznał bramki. Z dystansu uderzał Kosiorowski, piłkę przed siebie odbił Laskowski, po czym do siatki wbił ją Pieczara. Zawodnik Polonii w momencie strzału swojego kolegi znajdował się na spalonym. Arbiter liniowy tym razem zasygnalizował to błyskawicznie.

Więcej bramek w spotkaniu nie padło. Niewątpliwie zadowoleni ze swojej postawy mogą być Warciarze, którzy zremisowali pomimo iż przez większość meczu grali bez jednego, ukaranego czerwoną kartką, zawodnika. Niezadowolona może być Polonia - poza ostatnimi 25 minutami spisała się bardzo przeciętnie, dziwić może kunktatorstwo Igora Gołaszewskiego, który zwlekał z wzmocnieniem siły ofensywnej.

Polonia Warszawa - Warta Poznań 1:1 (1:0)
0:1 - Michał Ciarkowski '13
1:1 - Krystian Pieczara '82

Polonia Warszawa: Mateusz Tobjasz - Marcin Bochenek, Daniel Choroś, Rafał Zembrowski, Piotr Petasz - Mariusz Marczak, Piotr Ćwik, Donatas Nakrosius, Marcin Kluska - Fabian Pawela, Daniel Gołębiewski

Warta Poznań: Tomasz Laskowski - Filip Brzostowski, Alain Ngamayama, Wojciech Onsorge, Jakub Kiełb - Artur Marciniak, Bartosz Kieliba, Gracjan Goździk, Michał Ciarkowski, Krzysztof Biegański - Mateusz Broź

Żółte kartki: Zembrowski, Petasz, Bochenek (Polonia) oraz Kiełb, Marciniak, Kieliba, Laskowski (Warta)

Czerwona kartka: Kiełb - za dwie żółte (Warta)

Sędzia: Rafał Rokosz (Katowice)

Widzów: około 500

Weekend hitów w lidze hiszpańskiej: Athletic – Real Madryt, Sevilla – Atletico Madryt, FC Barcelona - Valencia! Zobacz te mecze NA ŻYWO w kanałach ELEVEN SPORTS na elevensports.pl lub u takich operatorów jak nc+, Cyfrowy Polsat, UPC, Vectra, INEA, Toya czy Netia.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Polonia Warszawa utrzyma się w II lidze?