Premier League: Chelsea nie do zatrzymania, lider wygrał na trudnym terenie

Trudny, ale zwycięski bój stoczyli ze Stoke City piłkarze Chelsea. Zespół Antonio Conte długo musiał walczyć o pełną pulę, ale triumfował 2:1 po golu w 87. minucie.

Szymon Mierzyński
Radość piłkarzy Chelsea Londyn Getty Images / Radość piłkarzy Chelsea Londyn
The Potters chcieli zacząć od mocnego uderzenia, jednak lider szybko ich poskromił i już w 13. minucie było 0:1. Chytrze zachował się Willian, bo wszyscy spodziewali się, że egzekwując rzut wolny z boisku boiska Brazylijczyk dośrodkuje, a on uderzył przy bliższym słupku i zaskoczony Lee Grant skapitulował.

Chelsea szybko więc zapewniła sobie korzystny wynik, lecz nie była nieomylna w tyłach i jeszcze przed przerwą mieliśmy remis. Tego gola sprokurował Gary Cahill, który sfaulował w polu karnym Jonathana Waltersa. Do piłki ustawionej na "wapnie" podszedł sam poszkodowany i pokonał Thibauta Courtoisa uderzeniem pod poprzeczkę.

Ekipa Marka Hughesa miała w garści jeden punkt i było widać, że taka zdobycz jest dla niej satysfakcjonująca. Po przerwie więcej z gry mieli londyńczycy, którzy atakowali ze sporym animuszem. Bliscy szczęścia byli już w 65. minucie, gdy soczystym strzałem z rzutu wolnego w poprzeczkę trafił Marcos Alonso.

Później Stoke w znacznym stopniu zniwelowało przewagę Chelsea i wydawało się, że gospodarze dowiozą remis do końca. Popełnili jednak prosty błąd przy rzucie rożnym i zapłacili za niego wysoką cenę. Główka Davida Luiza nie była zbyt groźna, ale Erik Pieters blokował ją tak beznadziejnie, że wyłożył piłkę Cahillowi i ten zyskał doskonałą okazję do zrehabilitowania się za faul przy rzucie karnym. Stoper The Blues oddał natychmiastowy strzał z 7 metrów i Grant był bez szans.

Lider Premier League jest nie do zatrzymania. Zespół Antonio Conte zwyciężył na Brtitannia Stadium 2:1 i ma już trzynaście punktów przewagi nad Tottenhamem, który w niedzielę podejmie Southampton.

Stoke City - Chelsea Londyn 1:2 (1:1)
0:1 - Willian 13'
1:1 - Jonathan Walters (k.) 38'
1:2 - Gary Cahill 87'

Stoke City: Lee Grant - Phil Bardsley, Ryan Shawcross, Bruno Martins Indi, Erik Pieters, Joe Allen, Geoff Cameron, Jonathan Walters, Ramadan Sobhi (90+3' Peter Crouch), Marko Arnautović, Saido Berahino (61' Mame Diouf).

Chelsea Londyn: Thibaut Courtois - Cesar Azpilicueta, David Luiz, Gary Cahill, Victor Moses (70' Cesc Fabregas), N'Golo Kante, Nemanja Matić (82' Ruben Loftus-Cheek), Marcos Alonso, Willian (88' Kurt Zouma), Diego Costa, Pedro Rodriguez.

Żółte kartki: Joe Allen, Phil Bardsley, Erik Pieters, Bruno Martins Indi, Geoff Cameron (Stoke City) oraz Diego Costa, Cesc Fabregas (Chelsea Londyn).

Czerwona kartka: Phil Bardsley /90+5' za drugą żółtą/ (Stoke City).