Chojniczanka - Podbeskidzie: 70 minut w osłabieniu i tylko punkt lidera

Chojniczanka Chojnice zremisowała 1:1 z Podbeskidziem Bielsko-Biała w 22. kolejce Nice I ligi. Lider grał przez 70 minut w osłabieniu i nie potrafił zwyciężyć po raz trzeci w rundzie wiosennej.

Radość piłkarzy Chojniczanki PAP / PAP/Adam Warżawa / Radość piłkarzy Chojniczanki
Chojniczance wieje wiatr w oczy od początku rundy wiosennej. Pojedynek z GKS-em Katowice rozpoczęła od straty dwóch bramek, a w meczu ze Zniczem Pruszków wypuściła z rąk prowadzenie w doliczonym czasie po strzale bramkarza Piotra Misztala. Kolejna kolejka i Chojniczanka Chojnice musiała walczyć przez 70 minut w osłabieniu. Czerwoną kartkę dostał Paweł Zawistowski za atak nakładką w nogi Tomasza Podgórskiego. Podbeskidzie Bielsko-Biała miało od tego momentu więcej miejsca na boisku.

Piłkarze Chojniczanki zdawali sobie sprawę, że im dłużej będzie trwać spotkanie, tym bardziej będzie nawarstwiać się ich zmęczenie, dlatego postanowili zaatakować. Tuż przed przerwą drużyna z Pomorza wyszła na prowadzenie 1:0. Jacek Podgórski wbił piłkę do bramki po płaskim dośrodkowaniu Jakuba Biskupa. Młodzieżowiec gra błyskotliwie na początku rundy wiosennej. Dostał więcej zadań w ofensywie od trenera Piotra Gruszki i zdobył trzy gole w trzech kolejkach.

Podbeskidzie Bielsko-Biała doprowadziło do remisu 1:1 w 51. minucie. Ponownie pokazał się Nermin Haskić. Napastnik, który dołączył do zespołu tuż przed rundą, maczał palce przy wszystkich, tegorocznych golach Górali. W Chojnicach obsłużył podaniem Szymona Lewickiego, który bez problemu pokonał Łukasza Budziłka. To czwarte trafienie w sezonie Lewickiego, który wciąż jest panującym królem strzelców Nice I ligi.

W końcówce Chojniczanka odbiła się kilkakrotnie od golkipera gości Rafała Leszczyńskiego. Były reprezentant Polski zatrzymał mocne uderzenie w 66. minucie, a na dodatek miał szczęście, gdy futbolówka po kolejnym strzale Biskupa minęła bramkę. Podbeskidzie niby miało przewagę liczebną, ale nie rzuciło się do ataku, a szanowało kompromisowe 1:1.

Lider Nice I ligi nie wygrał żadnego z trzech meczów pod wodzą nowego trenera Piotra Gruszki. Chojniczanka pozostaje na szczycie tabeli, ale ma tylko cztery punkty przewagi nad 5. w tabeli Wigrami Suwałki.

Chojniczanka Chojnice - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:1 (1:0)
1:0 - Jacek Podgórski 45'
1:1 - Szymon Lewicki 51'

Chojniczanka: Łukasz Budziłek – Jacek Podgórski, Marcin Biernat, Piotr Kieruzel, Przemysław Pietruszka - Paweł Zawistowski, Rafał Grzelak - Bartłomiej Niedziela (83' Łukasz Kosakiewicz), Andrzej Rybski, Jakub Biskup (71' Michał Jakóbowski) - Tomasz Mikołajczak.

Podbeskidzie: Rafał Leszczyński – Robert Gumny, Mariusz Malec, Mariusz Magiera, Paweł Moskwik - Łukasz Hanzel, Michał Janota - Tomasz Podgórski (81' Bartosz Jaroch), Nermin Haskić, Łukasz Sierpina - Szymon Lewicki (83' Robert Demjan).

Żółte kartki: Kieruzel, J. Podgórski (Chojniczanka) oraz Janota, T. Podgórski, Hanzel, Moskwik (Podbeskidzie).

Czerwona kartka: Paweł Zawistowski (Chojniczanka) /20' - za faul/

Sędzia: Zbigniew Dobrynin (Łódź).

Weekend hitów w lidze hiszpańskiej: Athletic – Real Madryt, Sevilla – Atletico Madryt, FC Barcelona - Valencia! Zobacz te mecze NA ŻYWO w kanałach ELEVEN SPORTS na elevensports.pl lub u takich operatorów jak nc+, Cyfrowy Polsat, UPC, Vectra, INEA, Toya czy Netia.

Czy Chojniczanka Chojnice utrzyma się na szczycie tabeli do końca sezonu?