Serie A: Juventus poskromił Sampdorię Genua. 90 minut Karola Linettego

Juventus Turyn wygrał 1:0 na stadionie Sampdorii Genua w 29. kolejce Serie A. 90 minut w pokonanym zespole zagrał Karol Linetty. W równolegle rozegranym meczu Atalanta Bergamo odniosła istotne zwycięstwo 3:0 z Pescara Calcio.

Reuters / GIORGIO PEROTTINO
Juventus Turyn rozpoczął mecz w wymarzony dla siebie sposób. Po odparciu huraganowego, ale jednak zbyt chaotycznego ataku Sampdorii Genua natychmiast wyszedł na prowadzenie. W 7. minucie Juan Cuadrado wbiegł ze skrzydła w pole karne gospodarzy i strzelił głową na 1:0 po dośrodkowaniu Kwadwo Asamoaha.

Bramka ćwierćfinalisty Ligi Mistrzów nie zmieniła zasadniczo obrazu meczu. Przynajmniej do przerwy. Sampdoria była ustawiona na własnej połowie, nie ryzykowała gry wysokim pressingiem i pokładała nadzieje w Fabio Quagliarelli. Napastnik bardzo się starał, ale nie zmusił Gianluigiego Buffona do trudnych interwencji.

Druga połowa bardziej żywiołowa i wyrównana. Juventus nie miał już takiej swobody w rozgrywaniu piłki i musiał zagrać agresywniej przeciwko zmobilizowanym gospodarzom. Ponadto w przodzie Fabio Quagliarella dostał wsparcie od Patricka Schicka. O młodym napastniku jest ostatnio głośno we Włoszech, a mecz z mistrzem kraju, to najlepsze okno wystawowe. Schick zrobił trochę pozytywnego zamieszania, ale pechowo opuścił boisko przedwcześnie z powodu kontuzji.

Sampdoria miała do końca szansę na zapunktowanie. Juventus grał dość biernie, podobnie jak w poprzednim, ligowym meczu na wyjeździe z Udinese Calcio. Skromne prowadzenie wystarczyło mu jednak do zwycięstwa. Sampdoria została z kolei pokonana po raz pierwszy od 22 stycznia.

Karol Linetty zagrał pełny mecz, a Bartosz Bereszyński był na ławce rezerwowych Sampdorii.

Na innym stadionie Atalanta Bergamo wygrała 2:0 z Pescara Calcio. Mecz z outsiderem był świetną szansą, by zmazać plamę po wysokiej porażce z Interem Mediolan. Rewelacja ligi ją wykorzystała i odrobiła dwa punkty w tabeli do Interu, który zremisował w sobotę, oraz Lazio, które zremisowało w niedzielę z Cagliari Calcio.