Premier League: planowe zwycięstwo Tottenhamu Hotspur

Tottenham Hotspur w drugim niedzielnym meczu Premier League wygrał na White Hart Lane z Southampton 2:1, ale goście postawili trudne warunki.

Bartosz Zimkowski
Christian Eriksen Reuters / Andrew Couldridge / Na zdjęciu: Christian Eriksen
Bez kontuzjowanego Harry'ego Kane'a musi sobie radzić Tottenham Hotspur. Koguty nie narzekają jednak na brak klasowych strzelców i udowodnił to w 14. minucie Christian Eriksen. Duńczyk w swoim stylu technicznym uderzeniem sprzed pola karnego pokonał bramkarza przeciwnika.

Jeszcze w pierwszej połowie 20-letni Dele Alli zdobył swojego gola numer 14 w rozgrywkach Premier League. Anglik sam wywalczył sobie rzut karny, który zamienił na bramkę płaskim strzałem.

Jednak po tym trafieniu "siadła" gra Tottenhamu Hotspur. Do głosu zaczęli dochodzić piłkarze Southampton i w 52. minucie zdobyli kontaktowego gola. Z kilku metrów James Ward-Prowse lewą nogą umieścił piłkę w siatce. Dla niego była to trzecia bramka w Premier League w tym sezonie.

Ostatecznie więcej goli nie padło i Tottenham wygrał 2:1. Pozostał zatem na drugim miejscu w tabeli ze stratą dziesięciu punktów do Chelsea.

Tottenham Hotspur - Southampton 2:1 (2:0)
1:0 - Christian Eriksen 14'
2:0 - Dele Alli (k.) 33'
2:1 - James Ward-Prowse 52'

Czy Tottenham zostanie wicemistrzem Anglii?