Bundesliga: Schalke 04 Gelsenkirchen uciekło od strefy spadkowej

W meczu 25. kolejki Bundesligi Schalke 04 Gelsenkirchen pokonało na wyjeździe 1.FSV Mainz 1:0. Gola na wagę trzech punktów zdobył Sead Kolasinac.

Łukasz Witczyk
PAP/EPA / EPA/FRIEDEMANN VOGEL
Obie drużyny przed tym spotkaniem sąsiadowały ze sobą w ligowej tabeli. Schalke 04 Gelsenkirchen miało na swoim koncie 30 punktów, a 1.FSV Mainz 29. Z kolei próbujący się wydostać ze strefy spadkowej Hamburger SV wywalczył dotychczas 27 "oczek". Stawka tej konfrontacji była zatem bardzo wysoka.

W pierwszej połowie to gospodarze byli bliżej objęcia prowadzenia. Dogodne sytuacje zmarnowali jednak Jhon Cordoba oraz Danny Latza. Strzały tych zawodników minimalnie mijały słupek, a w dodatku uderzenie Latzy w świetnym stylu obronił golkiper Schalke.

Do przerwy gole nie padły, lecz tuż po wznowieniu gry z objęcia prowadzenia cieszyli się goście. Sead Kolasinac otrzymał dokładne podanie od Guido Burgstaller i w sytuacji sam na sam nie dał szans golkiperowi ekipy z Moguncji. Gospodarze robili wszystko, by doprowadzić do wyrównania, ale nie mogli znaleźć sposobu na czujnie grającą defensywę Schalke.

1.FSV Mainz - Schalke 04 Gelsenkirchen 0:1 (0:0)
0:1 - Sead Kolasinac 50'

Który zespół zakończy rozgrywki Bundesligi na wyższym miejscu?