Kolejny gol Roberta Picha. Dobra wiosna Słowaka ze Śląska Wrocław

W piątkowym spotkaniu 26. kolejki Lotto Ekstraklasy Śląsk Wrocław pokonał 2:1 Bruk-Bet Termalikę Nieciecza. Jednego z goli dla WKS-u zdobył Robert Pich, dla którego była to już piąta strzelona wiosną bramka.

Artur Długosz
PAP
Sprowadzenie zimą do Śląska Roberta Picha jak na razie okazuje się strzałem w dziesiątkę dla tego klubu. O ile bowiem wrocławski zespół w tym roku w rozgrywkach Lotto Ekstraklasy spisuje się w kratkę, to do Słowaka większych zastrzeżeń mieć nie można. Potwierdzają to jego statystyki.

Robert Pich po zimowej przerwie zagrał bowiem w sześciu spotkaniach ligowych. Strzelił w nich pięć goli. Skrzydłowy trafiał do bramki rywala w meczach z Wisłą Płock, Jagiellonią, Piastem Gliwice (dwukrotnie) oraz w ostatniej kolejce, z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza.

Dzięki takiej skuteczności Pich z pięcioma golami szybko został najlepszym strzelcem WKS-u w tym sezonie. W tej chwili o jedno trafienie wyprzedza Ryote Morioke.

Po 26 kolejkach Lotto Ekstraklasy Śląsk w tabeli zajmuje trzynaste miejsce. W następnej kolejce, po przerwie na mecze reprezentacji, zielono-biało-czerwoni zmierzą się z Koroną Kielce. To spotkanie zostanie rozegrane 31 marca o godzinie 18.00.

Czy Robert Pich strzeli w tym sezonie więcej niż 10 bramek?