U-20: Polacy pokonali Włochów! Trzy gole w sześć minut

Kapitalny występ reprezentacji Polski U-20! Na zakończenie Turnieju Czterech Narodów Biało-Czerwoni pokonali na stadionie w Pile Włochów 3:1.

W pierwszej połowie tempo było niezłe, oba zespoły wyszły na boisko z ofensywnym nastawieniem, ale nie oglądaliśmy zbyt wielu sytuacji. Podopieczni Macieja Stolarczyka mieli przewagę w polu, musieli być jednak uważni, bo rywale potrafili dwoma lub trzema podaniami błyskawicznie przedostać się pod bramkę Bartłomieja Drągowskiego.

Przed przerwą gole nie padły, za to po zmianie stron emocji było już mnóstwo! Zaczęło się nieszczęśliwie dla Biało-Czerwonych, bowiem Paweł Stolarski sfaulował w polu karnym Filippo Romagnę i z "wapna" do siatki trafił Riccardo Orsolini.

Polacy potrzebowali trochę czasu, by się otrząsnąć, lecz między 70. a 76. minutą zafundowali Włochom prawdziwy horror i zdobyli aż trzy bramki! Wyrównał w ogromnym zamieszaniu Konrad Michalak, niedługo po nim do siatki trafił po rzucie wolnym Karol Angielski, a kanonadę zakończył Grzegorz Tomasiewicz. Ostatni gol padł po dużym błędzie w tyłach gości i wykorzystał go skutecznym odbiorem Robert Bartczak. To na jego konto powędrowała asysta.

Zszokowani Włosi próbowali jeszcze coś wskórać, ale losów meczu już nie odwrócili i nasi reprezentanci zakończyli Turniej Czterech Narodów zwycięstwem 3:1. Teraz są liderem, jednak nie mogą być pewni utrzymania 1. miejsca, bo do rozegrania pozostał jeszcze dwumecz Niemiec ze Szwajcarią. Dopiero jego wyniki ustalą ostateczną kolejność (w przypadku równego dorobku decyduje bilans bezpośrednich pojedynków).

Polska  - Włochy 3:1 (0:0) 0:1 - Riccardo Orsolini (k.) 52' 1:1 - Konrad Michalak 70' 2:1 - Karol Angielski 74' 3:1 - Grzegorz Tomasiewicz 76'

Polska: Bartłomiej Drągowski - Paweł Stolarski, Mateusz Wieteska, Paweł Bochniewicz, Jakub Bartosz, Damian Rasak (86' Jakub Piotrowski), Filip Jagiełło (83' Rafał Makowski), Oktawian Skrzecz (60' Grzegorz Tomasiewicz), Robert Janicki (60' Robert Bartczak), Mateusz Wdowiak (46' Konrad Michalak), Oskar Zawada (60' Karol Angielski).

Włochy: Emil Audero - Leonardo Sernicola (65' Paolo Ghiglione), Federico Dimarco (23' Gian Filippo Felicioli), Alberto Picchi (70' Christian D'Urso), Filippo Romagna (70' Elio Capradossi), Mauro Coppolaro (83' Ivan De Santis), Giuseppe Panico (83' Simone Minelli), Matteo Pessina, Luca Vido, Francesco Cassata, Riccardo Orsolini (65' Federico Bonazzoli).

Sędzia: Soeren Storks (Niemcy).

Widzów: 2500.