Sparingowo: Wisła Kraków ograła Podhale Nowy Targ, Ever Valencia już strzela dla Białej Gwiazdy

W piątkowym sparingu Wisła Kraków pokonała 3:0 III-ligowe Podhale Nowy Targ, a jedną z bramek dla drużyny Kiko Ramireza zdobył nowo pozyskany Ever Valencia.

Maciej Kmita
PAP / Jacek Bednarczyk
Wisła objęła prowadzenie już w 4. minucie, gdy Rafał Boguski sfinalizował oskrzydlający atak swojego zespołu, a tuż przed przerwą drugą bramkę dla krakowian zdobył Patryk Małecki, który pokonał Waldemara Sotnickiego w pojedynku sam na sam.

W drugiej połowie wynik spotkania ustalił Ever Valencia, dla którego występ przeciwko Podhalu był premierowym w barwach Wisły. W piątek w Myślenicach debiut zaliczył też drugi z pozyskanych w lutym kolumbijskich pomocników - Cristian Echavarria.

W spotkaniu z Podhalem trener Kiko Ramirez nie mógł skorzystać z przebywających na zgrupowaniach drużyn narodowych Jakub BartoszKrzysztof Mączyński i Maciej Sadlok. Nie zagrał też kontuzjowany ostatnio Zdenek Ondrasek i rehabilitujący się po operacji ścięgna Achillesa Rafał Pietrzak.

W pierwszym po przerwie reprezentacyjnym spotkaniu ligowym Biała Gwiazda podejmie przy Reymonta 22 Lecha Poznań.

Wisła Kraków - Podhale Nowy Targ 3:0 (2:0)
1:0 - Boguski 4'
2:0 - Małecki 38'
3:0 - Valencia 72'

Skład Wisły: Michał Miśkiewicz (46' Michał Buchalik) - Jakub Bartkowski, Arkadiusz Głowacki (46' Ivan González), Alan Uryga, Matija Spicić - Hugo Videmont, Petar Brlek (46' Ever Valencia), Semir Stilić, Rafał Boguski (46' Pol Llonch), Patryk Małecki (59' Cristian Echavarria) - Paweł Brożek (46' Mateusz Zachara).