II liga: Raków przeskoczył wysoką poprzeczkę. Radomiak przerwał wielki impas

Raków Częstochowa umocnił się na miejscu premiowanym awansem dzięki zwycięstwu 2:1 z ROW-em 1964 Rybnik. Po ponad siedmiu godzinach Radomiak Radom zdobył gola i zremisował 1:1 z Olimpią Zambrów.

Piłkarze Rakowa Częstochowa / Na zdjęciu: Piłkarze Rakowa Częstochowa
Nie było zaskoczeniem, że ROW 1964 Rybnik wysoko zawiesił poprzeczkę Rakowowi Częstochowa. Drużyna Piotra Piekarczyka trafiła z formą na początek rundy wiosennej, gra poukładany futbol i nie przegrała żadnego z poprzednich trzech meczów. W 12. minucie Mariusz Zganiacz dał rybniczanom prowadzenie strzałem z rzutu karnego i zirytował kandydata do awansu.

Raków potrafił zareagować w sytuacji podbramkowej i odwrócić wynik. W 26. minucie Przemysław Oziębała wyrównał głową po dośrodkowaniu Petera Mazana, a Rafał Figiel wyprowadził częstochowian na prowadzenie 2:1 perfekcyjnym strzałem z rzutu karnego.

Po dwóch porażkach Raków odniósł dwa zwycięstwa, więc ugasił pożar dookoła siebie i umocnił na miejscu premiowanym awansem. ROW, który kończył mecz w dziesięciu, został pokonany po raz pierwszy w rundzie wiosennej.

Werner Liczka, trener Radomiaka Radom, mówił dużo o nerwowości w swoim zespole. Negatywne emocje zostały podsycone w 19. minucie, kiedy Olimpia Zambrów strzeliła radomianom gola na 1:0. Do bramki trafił z rzutu karnego Fabian Piasecki, czyli najlepszy strzelec w talii trenera Tomasza Kulawika.

Liczka wymienił w przerwie Pawła Tarnowskiego na Kamila Cupriaka, więc Radomiak przeszedł na ustawienie z trzema obrońcami. Manewry gospodarzy zaowocowały wyrównaniem w 90. minucie. Wielki impas strzelecki, który trwał ponad siedem godzin, przerwał Leandro strzałem z rzutu karnego na 1:1.

W piątek cztery z pięciu goli padły więc z 11. metra. Pozostałe mecze zostaną rozegrane w sobotę. Najważniejsze dla sytuacji na górze tabeli będzie spotkanie Puszczy Niepołomice z Błękitnymi Stargard.

23. kolejka II ligi:

ROW 1964 Rybnik - Raków Częstochowa 1:2 (1:1)
1:0 - Mariusz Zganiacz (k.) 12'
1:1 - Przemysław Oziębała 26'
1:2 - Rafał Figiel (k.) 62'

Radomiak Radom - Olimpia Zambrów 1:1 (0:1)
0:1 - Fabian Piasecki (k.) 19'
1:1 - Leandro (k.) 90'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Raków Częstochowa zakończy sezon na szczycie tabeli II ligi?