Mistrzostwa Europy U-21 2017. Czesi straszą Biało-Czerwonych

W piątkowym meczu towarzyskim młodzieżowa reprezentacja Czech pokonała 4:1 Słowację U-21. Czesi to najbliższy rywal Biało-Czerwonych, a ze Słowacją zespół Marcina Dorny zagra w spotkaniu otwarcia mistrzostw Europy U-21 2017.

Maciej Kmita
Materiały prasowe / UEFA
O zwycięstwie Czech przesądził hat-trick młodej gwiazdy Ajaksu Amsterdam, Vaclava Cernego, który 20-letni napastnik ustrzelił w pierwszej połowie. Po zmianie stron Słowację było stać tylko na zdobycie honorowej bramki.

W poniedziałek Czesi zagrają w Kielcach z Polakami w ostatnim teście Biało-Czerwonych przed mistrzostwami Europy U-21 2017. Z kolei Słowacy to pierwszy rywal Polski na turnieju. Stawkę w grupie A uzupełniają Anglicy i broniący tytułu mistrza Europy Szwedzi.

W barwach Słowacji przeciwko Czechom zagrali dwa zawodnicy Cracovii: Jaroslav Mihalik i Tomas Vestenicky. Pierwszy wystąpił w pełnym wymiarze czasowy, a drugi pojawił się na boisku w 82. minucie. Z usług Lukasa Haraslina (Lechia Gdańsk) i Lukasa Cmelika (Piast Gliwice) Pavel Hapal nie skorzystał.

Rozegrane w Karwinie spotkanie sędziował Bartosz Frankowski.

Czechy U-21 - Słowacja U-21 4:1 (4:0)
1:0 - Cerny 10'
2:0 - Linhart 16'
3:0 - Cerny 42'
4:0 - Cerny 45'
4:1 - Safranko 51'

Polska zostanie mistrzem Europy U-21 2017?