Sparingowo: dwucyfrowe zwycięstwo Lechii Gdańsk

Korzystając z przerwy reprezentacyjnej Lechia Gdańsk zagrała w Iławie z miejscowym Jeziorakiem. Spotkanie cieszyło się olbrzymim zainteresowaniem miejscowych kibiców, a drużyna z Lotto Ekstraklasy pokazała się z ambitnej strony, wygrywając 11:0.

Michał Gałęzewski
Rafał Wolski WP SportoweFakty / Dawid Gaszyński / Na zdjęciu: Rafał Wolski

Piłkarze Lechii Gdańsk zmierzyli się z liderem warmińsko-mazurskiej A klasy. Jest to siódmy poziom rozgrywkowy w Polsce. Jeziorak Iława jest na dobrej drodze do awansu do klasy okręgowej i mają pięć punktów przewagi nad drugim w tabeli Grunwaldem Gierzwałd. Część dochodu ze spotkania została przekazana na leczenie 9-miesięcznej Laury Królik, cierpiącej na poważne schorzenia kręgosłupa i kończyn dolnych.

Lechia zagrała w Iławie bez sześciu zawodników powołanych do swoich reprezentacji. W zamian po raz pierwszy po kontuzji na boisko wyszedł Bartłomiej Pawłowski. Od pierwszych minut zadebiutował golkiper z Chorwacji, pozyskany niedawno przez gdańszczan Oliver Zelenika. Lechia testowała również Lukasa Readera. Niemiecki bramkarz ma za sobą debiut w pierwszym zespole Bayernu Monachium. Ostatnio reprezentował Vitorię Setubal, z którą kończy mu się kontrakt 30 czerwca 2017 roku.

Towarzyski charakter spotkania nie oznaczał, że Lechia Gdańsk potraktowała rywala ulgowo. Worek z bramkami otworzył już w 5. minucie Ariel Borysiuk. Jeszcze w pierwszej połowie gdańszczanie zdobyli cztery kolejne gole. Do bramki strzeżonej przez Grzegorza Sobiecha trafiali Piotr Wiśniewski, Sebastian Mila i Grzegorza Kuświka. Ponadto Tomasz Kaszlewicz zdobył gola samobójczego.

Po zmianie stron Piotr Nowak dał szansę kolejnym piłkarzom Lechii Gdańsk i ci bardzo szybko odwdzięczyli się golami. W ciągu siedmiu minut trafiali Rafał Wolski, Michał Chrapek oraz Michał Mak i w 57. minucie było już 0:8. Gdańszczanie wciąż mieli olbrzymią przewagę na boisku. W samej końcówce wynik wyśrubowali Flavio Paixao, Mario Maloca i Bartłomiej Pawłowski. Ekipa z Lotto Ekstraklasy wygrała 11:0.

Jeziorak Iława - Lechia Gdańsk 0:11 (0:5)
0:1 - Borysiuk 5'
0:2 - Wiśniewski 11'
0:3 - Kaszlewicz 20'
0:4 - Mila 30'
0:5 - Kuświk 35'
0:6 - Wolski 51'
0:7 - Chrapek 54'