Stal - Wigry: słodki rewanż beniaminka za 0:6 w Suwałkach

Stal Mielec zwyciężyła 2:1 z Wigrami Suwałki w 23. kolejce Nice I ligi. Po raz pierwszy Krzysztof Drzazga zagrał w podstawowym składzie beniaminka i zdobył dwie bramki.

W rundzie jesiennej lider Wigry Suwałki zdemolował 6:0 Stal Mielec, która nie potrafiła odnaleźć się w nowej rzeczywistości po awansie na zaplecze Lotto Ekstraklasy. Powtórka pogromu była mało realna, ponieważ beniaminek pod wodzą Zbigniewa Smółki jest zdecydowanie lepszym zespołem niż w sierpniu.

Po pierwszej połowie wydawało się, że drużyny wystrzelały amunicję w Suwałkach. Grały zbyt ostrożnie i nie stwarzały wielu sytuacji podbramkowych. Najbliżej zmiany wyniku byli Mateusz Cholewiak oraz Kamil Adamek, ale z ich strzałami poradzili sobie Maciej Wichtowski oraz Tomasz Libera.

Najważniejszym piłkarzem meczu w Mielcu został Krzysztof Drzazga. Napastnik Stali przerwał impas strzelecki w 51. minucie, który wyprzedził Hieronima Zocha i sprytnie główkował ponad bramkarzem na 1:0. Piłkarz wypożyczony z Wisły Kraków zadebiutował w podstawowym składzie Stali i to nie było jego ostatnie słowo. W 70. minucie Drzazga zdobył drugiego gola po przechwycie i idealnym podaniu Aleksandara Kolewa.

Wigry odpowiedziały beniaminkowi tylko jednym trafieniem. Damian Kądzior sfinalizował kontratak, którego przedostatnim ogniwem był Kamil Adamek. W tym sezonie Kądzior zdobył dziewięć goli, a przy 13 asystował. Do końca meczu próbował poprawić swoje indywidualne statystyki i uratować Wigrom minimum punkt. Bezskutecznie.

Stal zwyciężyła 2:1, czyli zrewanżowała się Wigrom za bolesną porażkę w rundzie jesiennej, pozostała niepokonana w tym roku i przybliżyła się do utrzymania. Takie porażki jak w Mielcu minimalizują szansę przyjezdnych na awans.

Stal Mielec - Wigry Suwałki 2:1 (0:0)
1:0 - Krzysztof Drzazga 51'
1:1 - Damian Kądzior 58'
2:1 - Krzysztof Drzazga 70'

Stal: Tomasz Libera – Dominik Sadzawicki, Sebastian Zalepa (89' Boris Milekić), Krzysztof Kiercz, Krystian Getinger – Piotr Marciniec, Wasił Panajotow - Krzysztof Drzazga (83' Piotr Głowacki), Kamil Radulj (80' Przemysław Lech), Mateusz Cholewiak - Aleksandar Kolew.

Wigry: Hieronim Zoch - Janusz Bucholc, Vaclav Cverna, Maciej Wichtowski, Frank Adu Kwame - Adrian Karankiewicz, Omar Santana (82' Adam Ryczkowski) - Łukasz Wroński (46' Miłosz Kozak), Damian Kądzior, Damian Gąska - Kamil Adamek (61' Kamil Zapolnik).

Żółte kartki: Getinger, Kiercz, Zalepa (Stal) oraz Santana (Wigry).

Sędzia: Piotr Idzik (Poznań).

Czy porażka Wigier Suwałki w Mielcu jest niespodzianką?