II liga: Odra Opole ujarzmiona. Zabójcze pięć minut Legionovii Legionowo

Odra Opole przegrała pierwszy mecz w rundzie wiosennej 0:1 z Gryfem Wejherowo. W 23. kolejce Legionovia Legionowo znów postrzelała, a Puszcza Niepołomice zbliżyła się do miejsca premiowanego awansem.

przywitanie zawodników Odry Opole / Na zdjęciu: przywitanie zawodników Odry Opole
Odra Opole pozostała liderem, ale jej przewaga nad Rakowem Częstochowa zmniejszyła się z czterech punktów do jednego "oczka". Obie drużyny, które rządzą na górze tabeli, przegrały w rundzie wiosennej w Wejherowie. O zwycięstwie 1:0 Gryfa z Odrą Opole zdecydowało trafienie Roberta Chwastka, który przytomnie opanował piłkę w polu karnym przyjezdnych i strzelił w narożnik ich bramki w 84. minucie. Chwastek wymierzył beniaminkowi karę za serię zmarnowanych wcześniej sytuacji podbramkowych.

Trzecie miejsce premiowane awansem zajmuje Radomiak Radom, który od soboty czuje na plecach oddech piłkarzy Puszczy Niepołomice. Drużyna z Małopolski wygrała 2:0 z Błękitnymi Stargard i praktycznie wyeliminowała przeciwników z walki o wejście na zaplecze Lotto Ekstraklasy. Puszcza zdobyła pierwszego gola tuż przed przerwą, a drugiego krótko po niej. Pokonanie Błękitnych było łatwiejsze z uwagi na liczne absencje w ich składzie. Przebudowana była połowa defensywy stargardzian i cały środek pola.

Siarka Tarnobrzeg musiała się napracować, by zwyciężyć 2:1 z najgorszą w lidze Kotwicą Kołobrzeg. Drużyna z Podkarpacia zdobyła decydującego gola dopiero w 78. minucie po kontrataku, którego ostatnim ogniwem był Michał Żebrakowski. Kotwica wciąż bez zwycięstwa w rundzie wiosennej i z coraz mniejszą szansą na pozostanie na szczeblu centralnym.

5:1, 3:1, 1:5 i 3:0 to tegoroczne wyniki Legionovii Legionowo. W sobotę co prawda obniżyła sobie średnią goli na mecz, ale i tak nastrzelała ich najwięcej ze wszystkich klubów. W starciu z Polonią Bytom nie zanosiło się na kanonadę. Sytuacji strzeleckich było niewiele, a kiedy już robiło się gorąco, to częściej pod bramką Legionovii niż Polonii. Zabójczy dla zespołu ze Śląska był fragment meczu między 73. a 78. minutą. Wówczas legionowianie zdobyli trzy ekspresowe gole, a autorami dwóch byli zmiennicy Daniel Kraska oraz Krystian Miś.

Spośród wyników na innych stadionach warto odnotować wygraną 2:1 PGE GKS-u Bełchatów z Polonią Warszawa. Dał ją Brunatnym Patryk Rachwał strzałem z rzutu karnego w doliczonym czasie. Ponadto Olimpia Elbląg odniosła pierwsze w sezonie zwycięstwo na wyjeździe. Szczęśliwy dla beniaminka okazał się stadion Warty Poznań, gdzie zatriumfował 2:1.

23. kolejki II ligi:

Warta Poznań - Olimpia Elbląg 1:2 (0:1)
0:1 - Dawid Kubowicz 39'
1:1 - Artur Marciniak 84'
1:2 - Radosław Stępień 87'

Puszcza Niepołomice - Błękitni Stargard 2:0 (1:0)
1:0 - Marcin Orłowski 43'
2:0 - Bartosz Żurek 52'

Rozwój Katowice - Stal Stalowa Wola 2:2 (1:0)
1:0 - Sebastian Murawski 12'
1:1 - Konrad Korczyński 49'
1:2 - Adrian Dziubiński 63'
2:2 - Damian Kowalczyk 73'

Gryf Wejherowo - Odra Opole 1:0 (0:0)
1:0 - Robert Chwastek 84'

Siarka Tarnobrzeg - Kotwica Kołobrzeg 2:1 (1:1)
1:0 - Bartosz Waleńcik 17'
1:1 - Eryk Sobków 43'
2:1 - Michał Żebrakowski 78'

Legionovia Legionowo - Polonia Bytom 3:0 (0:0)
1:0 - Daniel Kraska 73'
2:0 - Wojciech Kalinowski 76'
3:0 - Krystian Miś 78'

PGE GKS Bełchatów - Polonia Warszawa 2:1 (0:0)
1:0 - Dawid Flaszka 46'
1:1 - Krystian Pieczara 66'
2:1 - Patryk Rachwał (k.) 90'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Odra Opole pozostanie na szczycie tabeli do końca sezonu?