QUIZ

Horrory, kontuzje i profesor Lewandowski - co pamiętasz z dotychczasowych meczów Polaków w el. MŚ 2018?

Przed meczem Czarnogóra - Polska przygotowaliśmy dla czytelników quiz, który szybko zweryfikuje wiedzę na temat dotychczasowych spotkań z udziałem Biało-Czerwonych w eliminacjach MŚ 2018. Jeśli jesteś uważnym kibicem, powinieneś zaliczyć ten test!

1/15
Jeden z wymienionych niżej polskich piłkarzy grał jak dotychczas we wszystkich meczach eliminacji MŚ 2018. W spotkaniu z Czarnogórą na pewno go jednak zabraknie, ze względu na kontuzję. O kim mowa?
o Grzegorzu Krychowiaku
o Jakubie Błaszczykowskim
o Łukaszu Fabiańskim
2/15
Robert Lewandowski jak dotychczas strzelał dla Biało-Czerwonych bramki we wszystkich meczach eliminacji MŚ 2018. A której z tych drużyn wbił hat-tricka?
Danii
Kazachstanowi
Armenii
3/15
W meczu z Duńczykami na PGE Narodowym, w ubiegłym roku, polscy piłkarze prowadzili już 3:0. Ostatecznie pojedynek zakończył się rezultatem 3:2. Który z naszych reprezentantów w tym spotkaniu strzelił sobie "samobója"?
Artur Jędrzejczyk
Robert Lewandowski
Kamil Glik
4/15
Mecz Polska - Armenia na PGE Narodowym miał iście dramatyczny przebieg. W piątej minucie doliczonego czasu gry, w drugiej połowie, zwycięskiego gola dla naszego zespołu strzelił nie kto inny jak tylko Robert Lewandowski. Który z naszych reprezentantów popisał się precyzyjną asystą z rzutu wolnego?
Kamil Grosicki
Jakub Błaszczykowski
Bartosz Kapustka
5/15
W najnowszym rankingu FIFA Biało-Czerwoni awansowali na najwyższe miejsce w historii. Którą lokatę obecnie zajmują?
12
14
16
6/15
Jeden z wymienionych niżej reprezentantów Polski grał przez pełne 90 minut we wszystkich dotychczasowych meczach el. MŚ 2018. Który?
Arkadiusz Milik
Łukasz Fabiański
7/15
Mecz eliminacji MŚ 2018 z Danią zakończył się bardzo pechowo dla jednego z naszych zawodników, który musiał opuścić boisko już po pierwszej połowie, bo doznał poważnej kontuzji kolana. O kim mowa?
o Wojciechu Szczęsnym
o Arkadiuszu Miliku
o Michale Pazdanie
8/15
Robert Lewandowski jest obecnie drugim najlepszym strzelcem eliminacji MŚ 2018. Ma na swoim koncie siedem bramek. Który z tych piłkarzy strzelił jak dotychczas o dwie bramki więcej?
Ciro Immobile
Romelu Lukaku
Cristiano Ronaldo
9/15
Jak dotychczas, w oficjalnych piłkarskich pojedynkach, Polacy mierzyli się z Czarnogórcami dwa razy - w eliminacjach MŚ 2014. Jak zaprezentowali się w tamtych meczach?
wygrali dwa mecze
przegrali dwa mecze
oba mecze zremisowali
10/15
W meczu przeciwko Armenii, w październiku ubiegłego roku, Biało-Czerwoni, po trudnym boju, ograli rywala 2:1. W tamtym spotkaniu na boisku nie pojawił się Michał Pazdan. Czy pamiętasz, kto go zastąpił?
Jakub Wawrzyniak
Bartosz Salamon
Thiago Cionek
11/15
A teraz trochę z innej beczki. Mało kto wie, że jeden z naszych reprezentantów, który zapewne pojawi się na boisku w meczu z Czarnogórą, posiada także niemieckie obywatelstwo. O kogo chodzi?
o Piotra Zielińskiego
o Kamila Grosickiego
o Kamila Glika
12/15
Eliminacje MŚ 2018 Polacy rozpoczęli od dalekiego wyjazdu do Kazachstanu. Jakim wynikiem zakończyło się to spotkanie?
1:1
2:2
3:3
13/15
Z aktualnej kadry, którą ma do dyspozycji trener Adam Nawałka, najwięcej występów w biało-czerwonej koszulce rozegrał jak dotychczas (89):
Łukasz Piszczek
14/15
Przedstawiony na zdjęciu zawodnik dostał od Adama Nawałki szansę zaprezentowania się podczas meczu z Armenią na PGE Narodowym. Jak się nazywa?
Bartosz Bereszyński
Kamil Wilczek
Damian Dąbrowski
15/15
Ostatni mecz el. MŚ 2018 Biało-Czerwoni rozegrali na gorącym terenie w Rumunii. Czy pamiętasz, który z naszych reprezentantów, w drugiej połowie spotkania, został ogłuszony petardą hukową, która spadła tuż obok niego?