Towarzysko: Estonia sensacyjnie rozbiła Chorwację, gol Konstantina Vassiljeva

Sensacyjnie ułożył się towarzyski mecz Estonii z Chorwacją. Gospodarze pokonali faworyta aż 3:0, a jedną z bramek zdobył Konstantin Vassiljev z Jagiellonii Białystok.

Szymon Mierzyński
Konstantin Vassiljev Newspix / PIXATHLON / Na zdjęciu: Konstantin Vassiljev
32-latek trafił do siatki w 81. minucie i to był drugi gol dla jego drużyny. Już na początku wynik otworzył Siim Luts, zaś strzelanie zakończył Sergei Zenjov.

Wysoki triumf Estończyków to ogromna niespodzianka. Dość powiedzieć, że w rankingu FIFA zajmują oni dopiero 119. miejsce, podczas gdy Chorwacja jest 16.

Konstantin Vassiljev nie zagrał we wtorek w podstawowym składzie. Pojawił się na boisku dopiero w 76. minucie, zastępując Janara Toometa. W pełnym wymiarze czasowym wystąpił natomiast Ken Kallaste, który na co dzień reprezentuje barwy Korony Kielce.

W innych meczach też było ciekawie. Rosja w końcówce uratowała remis z Belgią (3:3), Albania uległa Bośni i Hercegowinie (1:2), zaś Macedonia rozbiła Białoruś (3:0).

Rosja - Belgia 3:3 (1:3)
1:0 - Wiktor Wasin 3'
1:1 - Kevin Mirallas (k.) 17'
1:2 - Christian Benteke 43'
1:3 - Christian Benteke 45'
2:3 - Aleksiej Miranczuk 74'
3:3 - Aleksandr Bucharow 90'

Estonia - Chorwacja 3:0 (1:0)