Stomil - Wisła: sąsiedzi w ucieczce przed otchłanią

W rundzie wiosennej Stomil Olsztyn i Wisła Puławy regularnie punktują. Drużyny plasują się w bezpiecznej strefie, ale na pewno nie mogą ze spokojem patrzeć w tabelę.

Michał Piegza
stadion Stomilu Olsztyn WP SportoweFakty / Bartosz Zimkowski / Na zdjęciu: stadion Stomilu Olsztyn
Niewielu spodziewało się, że runda wiosenna w wykonaniu Stomilu i Wisły będzie tak dobra. Olsztynianie do tej pory są zespołem niepokonanym. Rywali drużyna z Warmii i Mazur nie miała łatwych. Wyjazdowe remisy z walczącymi o awans do Lotto Ekstraklasy Zagłębiem Sosnowiec i GKS Katowice dały podopiecznym Adama Łopatko taką pewność siebie, że w kolejnym spotkaniu pokonali Znicz Pruszków 5:1. Przed tygodniem Stomil przywiózł punkt z wyjazdu do Bielska-Białej.

"Oczko" więcej od olsztynian wiosną zdobyła Wisła. Puławianie dwa mecze wygrali, jeden przegrali i zremisowali. Przed tygodniem beniaminek nie dał się pokonać grającej o ekstraklasę Chojniczance.

Obydwa zespoły po 23 meczach sąsiadują ze sobą w tabeli. Wyżej w Nice I lidze aktualnie są olsztynianie, którzy Wisłę wyprzedzają o dwa punkty. Z kolei zespół z Puław nad miejscem barażowym ma obecnie dwa "oczka" przewagi.

W jesiennej potyczce zanotowano remis 1:1. Prowadzenie dla gospodarzy uzyskał kwadrans przed końcem Sylwester Patejuk. Wyrównał cztery minuty później Rafał Kujawa, który w 54. minucie nie wykorzystał rzutu karnego.

Stomil Olsztyn - Wisła Puławy / sob. 1.04 godz. 18:00

Przewidywane składy:

Stomil Olsztyn: Skiba - Ziemann, Wełnicki, Czarnecki, Ratajczak, Kun, Jegliński, Lech, Biedrzycki, Nishi, Kujawa.

Wisła PuławyWitan - Sedlewski, Żemło, Pielach, Litwiniuk, Smektała, Maksymiuk, Popiołek, Szczotka, Patejuk, Nowak.

Sędzia: Kornel Paszkiewicz (Wrocław).