Holandia: Piotr Parzyszek ciągle strzela! 21. ligowy gol Polaka

W piątkowym meczu 32. kolejki Eerste Divisie z PSV II Eindhoven (2:1) swojego 21. ligowego gola w sezonie strzelił Piotr Parzyszek z De Graafschap.

Maciej Kmita
Piotr Parzyszek / Piotr Parzyszek
Tym razem były młodzieżowy reprezentant Polski pokonał bramkarza rywali uderzeniem z rzutu karnego. Jego trafienie dało De Graafschap prowadzenie 1:0, a tuż przed przerwą podwyższył je Youssef El Jebli.

W drugiej połowie PSV strzelił kontaktowego gola, ale zespołowi z Doetinchem udało się utrzymać prowadzenie do końcowego gwizdka i sięgnąć po piąte z rzędu domowe zwycięstwo.

Piotr Parzyszek oraz bramkarz De Graafschap, Filip Bednarek rozegrali pełne 90 minut. Parzyszek z 21 golami na koncie jest drugim najlepszym strzelcem Eerste Divisie. Więcej bramek od niego zdobył tylko Tom Boere (31).

Po 31 rozegranych meczach De Graafschap ma na koncie 39 punktów i zajmuje 12. miejsce w tabeli Eerste Divisie. Drużynie Polaków spadek już nie grozi, a awans jest poza jej zasięgiem.

Kontrakt Parzyszka z De Graafschap wygasa 30 czerwca i wszystko wskazuje na to, że po sezonie zmieni barwy. Zainteresowanie polskim napastnikiem, który rozgrywa sezon życia, przejawiają kluby Eredivisie i 2. Bundesligi.

De Graafschap - PSV II Eindhoven 2:1 (2:0)
1:0 - Parzyszek (k.) 8'
2:0 - El Jebli 37'
2:1 - Lammers 86'

Piotr Parzyszek zagra w przyszłości w reprezentacji Polski?