Korona Kielce bezradna, znakomity występ Śląska Wrocław. "Trzeba wyróżnić cały zespół"

Korona Kielce nie miała zbyt wielu argumentów, by w 27. kolejce Lotto Ekstraklasy powalczyć o punkty ze Śląskiem Wrocław. Piłkarza Jana Urbana rozegrali świetne zawody i wygrali 3:0.

Marcin Górczyński
PAP/EPA / PAP/Marcin Bielecki

Domowy mecz Śląska? Przeważnie toporna gra gospodarzy i mało bramek. Na palcach jednej ręki można policzyć spotkania we Wrocławiu, które porywały kibiców. Wygląda na to, że podopieczni trenera Urbana chcą zerwać z przyczepioną do nich łatką. Z Koroną Kielce piłkarze Śląska momentami zachwycali.

Jedyną groźną sytuację przyjezdni stworzyli w 5 minucie. Ilijan Micanski minął Mariusza Pawełka, miał przed sobą pustą bramkę, aż nagle jak spod ziemi wyrósł Piotr Celeban i wybił piłkę z linii.

- Nie zaczęło się zbyt dobrze dla nas. W znakomitej sytuacji znalazł się piłkarz Korony. Moim zdaniem okazja Micanskiego została poprzedzona faulem na Dankowskim - komentował po meczu trener Jan Urban.

Bramka Ryoty Morioki z karnego ustawiła mecz. Śląsk parł do przodu, stwarzał sytuacje, brakowało wykończenia. Niemal każdy kontakt z piłką Joana Angela Romana stwarzał zagrożenie pod bramką Korony, cichym bohaterem został natomiast Sito Riera, przestawiony ze skrzydła do środka pomocy.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Gospodarze momentami zamykali kielczan na własnej połowie. Swoją przewagę udokumentowali dwoma bramkami. Po rajdzie Romana Radek Dejmek zaliczył niefortunną interwencje i skierował piłkę do siatki, z karnego trafił z kolei Kamil Biliński.

- Prezentowaliśmy się dobrze w obu połowach. Myślę, że można było z przyjemnością patrzeć na grę Śląska. Wyszliśmy zdeterminowani po przerwie i szukaliśmy kolejnej bramki. Trzeba wyróżnić cały zespół - dodał Urban.

Czy Śląsk Wrocław awansuje do najlepszej ósemki Lotto Ekstraklasy?