II liga: Polonia Warszawa coraz bliższa spadku. Gryf Wejherowo zwyciężył w stolicy 3:1

Druga z rzędu porażka Polonii Warszawa. Zespół ze stolicy uległ w spotkaniu II ligi 1:3 Gryfowi Wejherowo. Podopieczni Wojciecha Szymanka są coraz bliżej spadku do niższej klasy rozgrywkowej.

Kamil Czarzasty

Początek spotkania nie zwiastował klęski Polonii. Czarne Koszule śmiało zapuszczały się pod pole karne przeciwnika, zagrożenie stwarzały najczęściej po stałych fragmentach bitych przez Mariusza Marczaka. Po jednym z nich, w 23. minucie bramkę zdobył Daniel Choroś.

Gryf miał jednak w swoich szeregach równie dobrego wykonawcę rzutów wolnych, Piotra Łysiaka. Już po kilkudziesięciu sekundach po jego dośrodkowaniu i zamieszaniu w polu karnym wyrównującego gola strzelił Michał Marczak. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy miała miejsce niezwykle podobna akcja - po centrze z wolnego Łysiaka bramkę zdobył Krzysztof Wicki.

Polonia na początku drugiej połowy nie wyglądała jak drużyna, której zależy na wyrównaniu. Na boisku dominował Gryf, który w 64. minucie, po strzale Przemysława Czerwińskiego podwyższył prowadzenie. Gospodarze zaatakowali dopiero w ostatnich 20. minutach meczu. W 76. minucie rzut karny egzekwował Krystian Pieczara, jednak trafił w słupek.

Gryf rozegrał bardzo dobre spotkanie i zasłużenie wywiózł z Warszawy trzy punkty. Sytuacja Polonii jest nie do pozazdroszczenia, a widmo spadku do III ligi coraz bardziej zagląda jej w oczy.

Polonia Warszawa - Gryf Wejherowo 1:3 (1:2)

1:0 - Daniel Choroś 23'
1:1 - Michał Marczak 24'
1:2 - Krzysztof Wicki 45+1'
1:3 - Przemysław Czerwiński 64'

Polonia Warszawa: Mateusz Tobjasz - Marcin Bochenek, Bazyli Kokot (68' Piotr Kosiorowski), Daniel Choroś, Grzegorz Wojdyga - Mariusz Marczak (73' Cezary Sauczek), Piotr Ćwik, Donatas Nakrosius, Marcin Kluska (46' Krystian Pieczara) - Fabian Pawela - Daniel Gołębiewski (55' Mariusz Wierzbowski)

Gryf Wejherowo: Dawid Leleń - Paweł Brzuzy, Przemysław Kamiński, Piotr Łysiak, Przemysław Mońka (84' Adrian Klimczak) - Łukasz Nadolski, Maciej Dampc, Robert Chwastek, Przemysław Czerwiński (73' Jacek Wicon) - Krzysztof Wicki, Michał Marczak (86' Paweł Czychowski)

Żółte kartki: Kokot (Polonia), Wicki (Gryf)

Sędzia: Jacek Lis (Katowice)

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Polonia Warszawa utrzyma się w II lidze?