Ligue 1: Mario Balotelli bohaterem OGC Nice, 90 minut Igora Lewczuka

W spotkaniu 31. kolejki Ligue 1 OGC Nice wygrało na własnym stadionie z Girondins Bordeaux. Bohaterem gospodarzy był Mario Balotelli, który zdobył gola i zaliczył asystę.

Łukasz Witczyk
Mario Balotelli w barwach OGC Nice PAP/EPA / PAP/EPA/SEBASTIEN NOGIER / Mario Balotelli w barwach OGC Nice

Spotkanie to dostarczyło kibicom wielu emocji. Faworytem wydawało się OGC Nice, które wciąż ma szansę włączyć się nawet do walki o mistrzostwo Francji. Jednak to goście już w 9. minucie wyszli na prowadzenie. Gaetan Laborde wykorzystał bierną postawę obrońców rywali, minął dwóch z nich i pewnym strzałem pokonał bramkarza.

Radość Żyrondystów trwała tylko 7 minut. W polu karnym sfaulowany został Arnaud Souquet i sędzia bez chwili zawahania wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Mario Balotelli i potężnym strzałem doprowadził do wyrównania. Dla reprezentanta Włoch był to jedenasty gol w rozgrywkach Ligue 1.

Dziesięć minut później było już 2:1 dla gospodarzy. Balotelli odegrał piłkę do Valentina Eysserica, a ten ze stoickim spokojem zdecydował się na strzał z osiemnastu metrów. Bramkarz gości był bez szans na skuteczną interwencję. Goście przed przerwą mieli kilka okazji na doprowadzenie do wyrównania, ale na wysokości zadania stanął golkiper OGC.

Po przerwie znów nie brakowało emocji. Goście za wszelką cenę starali się doprowadzić do wyrównania. Najlepszą ku temu sytuację w 56. minucie zmarnował Francois Kamano, który uderzając z metra nie trafił do pustej bramki. Dla gospodarzy był to sygnał ostrzegawczy i sami ruszyli do ataków. Ciężar gry wziął na siebie Balotelli, który był blisko zdobycia swojej drugiej bramki, lecz jego mocny strzał odbił bramkarz Girondins Bordeaux.

Goście zmarnowali jeszcze kilka dogodnych szans na to, by z Nicei wywieźć choćby punkt. W końcówce gospodarze już tylko się bronili i udało im się utrzymać korzystny wynik. 90 minut w ekipie Girondins Bordeaux rozegrał Igor Lewczuk, który miał trudne zadanie pilnowania Balotelliego, ale uniknął rażących błędów.

OGC Nice - Girondins Bordeaux 2:1 (2:1)
0:1 - Gaetan Laborde 9'
1:1 - Mario Balotelli (k.) 16'
2:1 - Valentin Eysseric 26'