Ligue 1: pewny triumf Olympique Lyon w zaległym meczu, Maciej Rybus poza kadrą

Bez niespodzianki w zaległym pojedynku 16. kolejki Ligue 1. FC Metz uległo u siebie Olympique Lyon 0:3. Macieja Rybusa zabrakło w osiemnastce gości.

Szymon Mierzyński
Olympique Lyon Reuters / EMMANUEL FOUDROT / Olympique Lyon
Les Gones rozstrzygnęli losy rywalizacji w drugiej połowie. Po niespełna godzinie gry wynik otworzył Alexandre Lacazette, a w końcówce poprawili go jeszcze Jordan Ferri i Corentin Tolisso.

Pierwotnie to spotkanie było zaplanowane na 3 grudnia ubiegłego roku. Wtedy jednak zostało przerwane (w trakcie pierwszej części, przy stanie 1:0 dla gospodarzy), bo w pobliżu Anthony'ego Lopesa wybuchło kilka petard, a lekarz, który go opatrywał, został raniony w nogę.

Po środowym zwycięstwie Olympique ma 54 punkty i pozostaje na 4. miejscu w tabeli. Do OGC Nice piłkarze z Lyonu tracą 13 oczek.