Primera Division: Grad bramek! Real Madryt wygrał bez największych gwiazd

Real Madryt pokonał na wyjeździe Leganes 4:2 w 30. kolejce Primera Division. Dwie bramki zdobył Alvaro Morata, który wskoczył na drugie miejsce wśród najskuteczniejszych graczy klubu w tym sezonie ligowym.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
PAP/EPA / EPA/Javier Etxezarreta
Real Madryt przyjechał na stadion Leganes pewny swego. W kadrze na spotkanie z beniaminkiem, decyzją trenera, nie znaleźli się Cristiano Ronaldo, Gareth Bale i Toni Kroos. Dodatkowo tylko na ławce mecz rozpoczęli Karim Benzema, Luka Modrić czy Isco. Efekt? Aż 9 roszad w podstawowej jedenastce w porównaniu z poprzednim ligowym meczem.

W ramach 30. kolejki piłkarze FC Barcelona w 8 minut zdobyli 3 gole w starciu z Sevillą. Zmiennicy Realu Madryt podjęli rękawicę i popisali się takim samym wyczynem! Strzelanie rozpoczął James Rodriguez, który wykończył kapitalny rajd Marco Asensio. Po chwili dublet miał na swoim koncie Alvaro Morata. Snajper najpierw strzelił z główki niemalże z zerowego kąta, a później wykorzystał kapitalne prostopadłe zagranie Mateo Kovacicia. Tym samym Hiszpan ma już 10 goli na koncie i o 1 trafienie wyprzedza Karima Benzemę, który na boisku w tym sezonie ligowym spędził blisko 500 minut więcej!

Wydawało się, że trener Zinedine Zidane myślami może przenieść się do najbliższego derbowego spotkania z Atletico, a tymczasem Leganes błyskawicznie złapało kontakt z liderem. Po błędach defensywy Realu w ciągu 2 minut do siatki trafili Gabriel Pires i Luciano.

Na kolejne błędy na tyłach nie trzeba było długo czekać. Tuż po zmianie stron katastrofalnie zachował się stoper gospodarzy - Martin Mantovani. Argentyńczyk po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Jamesa wpakował piłkę do swojej siatki po zupełnie nieudanym... piąstkowaniu.

Po bramce na 4:2 mecz się uspokoił. Goście więcej uwagi poświęcali na kryciu i nie dopuszczali już rywali do groźnych okazji.

Real zanotował 6. zwycięstwo z rzędu i 51. kolejny mecz z bramką na koncie. Już w sobotę "Królewskich" czeka znacznie trudniejsze zadanie - na Santiago Bernabeu pojawi się bowiem Atletico Madryt. Gracze Zidane'a mają 2 punkty przewagi nad Barceloną i do rozegrania jeszcze zaległy wyjazdowy mecz z Celtą Vigo.

***

Ponownie cały mecz na ławce rezerwowych przesiedział Przemysław Tytoń. Deportivo La Coruna polskiego golkipera bezbramkowo zremisowało na własnym boisku z przedostatnią Granadą. Ekipa z Galicji ma 6 punktów przewagi nad strefą spadkową.

Deportivo Alaves - Osasuna Pampeluna 0:0

Sporting Gijon - Malaga CF 0:1 (0:1)
0:1 - Sandro Ramirez 40'

Deportivo La Coruna - Granada CF 0:0

W 76. minucie Celso Borges (Deportivo) nie wykorzystał rzutu karnego.

CD Leganes - Real Madryt 2:4 (2:3)
0:1 - James Rodriguez 15'
0:2 - Alvaro Morata 18'
0:3 - Alvaro Morata 23'