Anglia: 119 bramek polskich bramkarzy

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Richard Heathcote / Artur Boruc
Getty Images / Richard Heathcote / Artur Boruc

Już 119 bramek stracili w tym sezonie dwaj polscy bramkarze występujący w Premier League - Artur Boruc oraz Łukasz Fabiański.

Łukasz Fabiański aż do 88. minuty zachowywał czyste konto w meczu z Tottenhamem Hotspur, a Swansea City prowadziła 1:0. Ostatecznie gospodarze przegrali 1:3, ponieważ w zaledwie kilka minut dali wbić sobie aż trzy gole.

"Na zero" z tyłu nie zagrał również Artur Boruc. Bournemouth czekał jednak arcytrudny sprawdzian na Anfield, gdzie rywalizowało z Liverpoolem. Boruc obronił sześć z ośmiu celnych strzałów, a pojedynek zakończył się remisem 2:2.

W sumie polscy bramkarze w Premier League stracili aż 119 bramek - 66 Fabiański oraz 53 Boruc.