Bundesliga: RB Lipsk utrzymało przewagę nad grupą pościgową

W środowych meczach 27. kolejki Bundesligi zwycięstwa odniosły zespoły RB Lipsk, FC Ingolstadt, Borussii M'gladbach, Bayeru Leverkusen i SC Freiburg.

Łukasz Witczyk
Emil Forsberg PAP/EPA / EPA/SASCHA STEINBACH EMBARGO / Na zdjęciu: Emil Forsberg
RB Lipsk wykonało kolejny krok w stronę wicemistrzostwa Niemiec. Beniaminek Bundesligi w Moguncji pokonał miejscowe 1.FSV Mainz 3:2. Wszystkie gole w tym spotkaniu padły po przerwie. Drugą połowę fenomenalnie zaczęli goście, którzy po trafieniach Marcela Sabitzera i Timo Wernera prowadzili 2:0. Gospodarze w 69. minucie zdobyli kontaktowego gola, po tym jak rzut karny wykorzystał Jairo, lecz 12 minut później przewaga gości znów wynosiła dwa gole. Mainz w doliczonym czasie gry zdołało jeszcze strzelić bramkę, ale było to zbyt mało, by pokonać rewelacyjnego beniaminka.

W spotkaniu drużyn walczących o europejskie puchary Borussia M'gladbach pokonała Herthę Berlin 1:0. Jedynego gola w tym starciu zdobył Laszlo Benes. Tym samym strata Borussii do miejsc gwarantujących grę w Lidze Europy wynosi już tylko 4 punkty. Ważne zwycięstwo nad rywalem w walce o utrzymanie odniosła ekipa FC Ingolstadt 04, która pokonała na wyjeździe FC Augsburg 3:2. Obie drużyny dzielą teraz 4 "oczka".

VfL Wolfsburg z Jakubem Błaszczykowskim w składzie przegrał u siebie z SC Freiburg 0:1. Polak boisko opuścił w 67. minucie. Zwycięstwo nad outsiderem SV Daarmstadt 98 odniósł Bayer Leverkusen, który wciąż liczy się w walce o europejskie puchary.