Nice I liga: wicelider nie zawiódł. Zadecydowały stałe fragmenty

GKS Katowice utrzymał pozycję wicelidera Nice I ligi pokonując w Puławach walczącą o utrzymanie Wisłę 3:0. Gole dla gości zdobywali Grzegorz Goncerz (dwie) oraz Mateusz Kamiński.

Michał Piegza
W 25. kolejce Nice I ligi zespoły z czołówki tabeli wygrywały swoje mecze. Wicelider GKS chcąc utrzymać pozycję także musiał sięgnąć po komplet punktów. Wisła Puławy walczy o utrzymanie, ale potrafi zagrozić najlepszym.

Katowiczanie do meczu przystąpili niezwykle skoncentrowani. Po kwadransie po raz pierwszy zakotłowało się pod bramką gospodarzy, ale Wiśle cało udało się wyjść z opresji. W 17. minucie padł gol dla gości. Po wrzutce z rogu do piłki doszedł Mateusz Kamiński i zrobiło się 0:1. Bramka ustawiła mecz, GKS kontrolował przebieg pojedynku i czekał na błąd rywala. Katowiczanie wynik podwyższyli w 26. minucie, kiedy do bramki Wisły po kolejnym stałym fragmencie trafił Grzegorz Goncerz.

Przegrywając 0:2 puławianie starali się zaatakować, ale mieli problemy ze stworzeniem zagrożenia w "szesnastce" GKS. Po zmianie stron gospodarze dążyli do zmiany rezultatu, ale wciąż nie potrafili stworzyć sobie klarownej okazji. Gdy takowe udawało im się wykreować, to uderzali źle. Tak było w 56. minucie, kiedy zbyt słabo strzelił Toni Kolehmainen.

GKS dobił gospodarzy w 67. minucie. Piłkę źle odbił bramkarza, dopadł do niej Goncerz i podwyższył wynik. W końcówce Wisła walczyła o honor, ale nie udało jej się zmniejszyć rozmiarów porażki. W bramce katowiczan czujny był Mateusz Abramowicz.

Wisła Puławy - GKS Katowice 0:3 (0:2)
0:1 - Kamiński 17'
0:2 - Goncerz 26'
0:3 - Goncerz 67'

Wisła Puławy: Nazar Penkowec - Tomasz Sedlewski (86' Fabian Hiszpański), Mateusz Pielach, Piotr Żemło, Iwan Litwiniuk - Jakub Smektała, Arkadiusz Maksymiuk, Toni Kolehmainen, Konrad Szczotka (68' Sylwester Patejuk), Piotr Darmochwał (82' Konrad Nowak) - Mariusz Idzik.

GKS Katowice: Mateusz Abramowicz - Alan Czerwiński, Mateusz Kamiński, Oliver Praznovsky, Adrian Frańczak - Kamil Jóźwiak (60' Paweł Mandrysz), Igor Sapała, Łukasz Zejdler, Armin Ćerimagić (46' Mikołaj Lebedyński), Tomasz Foszmańczyk - Grzegorz Goncerz (71' Andreja Prokić).

Żółte kartki: Idzik, Sedlewski, Maksymiuk (Wisła) oraz Zejdler, Lebedyński (GKS).

Sędzia: Marek Opaliński (Legnica).

GKS Katowice awansuje do Lotto Ekstraklasy?