Holandia: samobój polskiego obrońcy

Wojciech Golla strzelił samobójczego gola w przegranym przez NEC Nijmegen 1:5 meczu 30. kolejki holenderskiej ekstraklasy z Ajaxem Amsterdam. Polak rozegrał całe spotkanie.

Bartosz Zimkowski
Wojciech Golla w reprezentacji Polski Newspix / Michał Stawowiak / Wojciech Golla w reprezentacji Polski
Już w czwartej minucie Ajax Amsterdam objął prowadzenie po tym jak piłka została dośrodkowana z prawej strony na piąty metr. Tutaj Wojciech Golla walczył o nią z zawodnikiem gości i tak nieszczęśliwie interweniował, że wpakował futbolówkę do własnej siatki.

W ósmej minucie Ajax prowadził już 2:0 i gospodarze stracili wiarę w końcowy sukces. Tym bardziej, że po pierwszej połowie drużyna ze stolicy wygrywała różnicą trzech goli.

W drugiej odsłonie NEC Nijmegen było w stanie zdobyć honorową bramkę, na którą Ajax odpowiedział dwoma kolejnymi.

Golla rozegrał pełne 90 minut w defensywie i z pewnością nie będzie miło wspominał tego meczu.

NEC w Eredivisie zajmuje 16. miejsce i walczy o uniknięcie degradacji.

Czy Golla powinien dostać powołanie od Adama Nawałki?