GKS Tychy - Chrobry Głogów: bez napastnika ani rusz, goście złapali oddech

W meczu 25. kolejki Nice I ligi GKS Tychy przegrał u siebie z Chrobrym Głogów 0:2. Gole dla gości strzelili Mateusz Wieteska oraz Paweł Wojciechowski.

Łukasz Witczyk

Stawka tego meczu była wysoka dla obu drużyn. W rundzie wiosennej toczą one walkę o utrzymanie w Nice I lidze, a przed meczem dzielił je tylko punkt. Wyżej sklasyfikowana była ekipa Chrobrego Głogów, która z dorobkiem 27 "oczek" była trzynasta. GKS zajmował piętnastą lokatę.

Zgodnie z oczekiwaniami żadna z drużyn od pierwszego gwizdka nie rzuciła się do ataków. Zarówno głogowianie, jak i tyszanie grali spokojnie i cierpliwie czekali na swoje szanse. Groźniejsze sytuacje stwarzali głogowianie, ale brakowało im skuteczności.

W pierwszej połowie padł tylko jeden gol. W 33. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka trafiła do niepilnowanego Mateusza Wieteski, który pewnym strzałem pokonał bramkarza rywali. Błędy w defensywie popełniali również głogowianie, ale naprawić pomyłki kolegów potrafił bramkarz Chrobrego, Anatoli Gospodinow, który do przerwy zachował czyste konto.

Po przerwie do ataków rzucili się tyszanie, ale ich zryw trwał tylko kilka minut. W 54. minucie było już 2:0 dla Chrobrego. Karol Danielak wykorzystał błąd defensywy rywali, dograł do Pawła Wojciechowskiego, który zwodem oszukał dwóch obrońców GKS-u i strzelił obok bezradnego Florka.

Tyszanie starali się odrobić straty, ale w ofensywnie byli bezproduktywni. Dobrym interwencjom Florka mogą zawdzięczać, że nie przegrali wyżej. Chrobry odniósł drugie z rzędu zwycięstwo i poprawił swoją sytuację w tabeli Nice I ligi.

Łukasz Witczyk z Tychów

GKS Tychy - Chrobry Głogów 0:2 (0:1)
0:1 - Mateusz Wieteska 33'
0:2 - Paweł Wojciechowski 54'

GKS Tychy: Paweł Florek - Jaroslav Machovec, Tomasz Boczek, Daniel Tanżyna, Maciej Mańka - Mateusz Mączyński, Eugen Zasavitchi (59' Jakub Kowalski), Daniel Mikołajewski, Łukasz Grzeszczyk, Marcin Radzewicz (73' Dawid Błanik) - Erik Tornros (59' Nicolas Wróblewski).

Chrobry Głogów: Anatoli Gospodinow - Michał Ilków-Gołąb, Mateusz Wieteska, Michał Michalec, Ariel Wawszczyk - Karol Danielak (90' Bartosz Machaj), Sebastian Bonecki, Michał Pawlik, Łukasz Szczepaniak, Mateusz Machaj (87' Maciej Kona) - Paweł Wojciechowski (80' Damian Sędziak).

Żółte kartki: Daniel Tanżyna, Jakub Kowalski, Jaroslav Machovec (GKS Tychy) oraz Michał Pawlik (Chrobry Głogów).

Sędzia: Paweł Pskit (Łódź)

Widzów: 4 471.

Czy GKS Tychy utrzyma się w Nice I lidze?