Liga Mistrzów. Od Realu do Realu - twierdza Bayernu padła po 1079 dniach

Real Madryt zatrzymał na 16 serię domowych zwycięstw Bayernu Monachium w Lidze Mistrzów. Trwająca od 17 września 2014 roku passa Bawarczyków była najdłuższą tego typu w historii Champions League.

Maciej Kmita
PAP/EPA
Osłabiony brakiem Roberta Lewandowskiego Bayern musiał uznać wyższość Realu w pierwszym meczu 1/4 finału Ligi Mistrzów. Co prawda do przerwy mistrzowie Niemiec prowadzili 1:0 po golu Arturo Vidala, ale po zmianie stron Królewskich do zwycięstwa poprowadził Cristiano Ronaldo. Najpierw w 47. minucie Portugalczyk doprowadził do wyrównania, później po faulach na nim dwie żółte kartki obejrzał Javi Martinez, i Bayern kończył mecz w "10", a w 77. minucie Ronaldo ustalił wynik spotkania na 2:1 dla Realu.

To pierwsza porażka Bayernu przed własną publicznością w meczu Ligi Mistrzów od 29 kwietnia 2014 roku i spotkania 1/2 finału edycji 2013/2014 z... Realem Madryt. Prowadzeni wówczas przez Carlo Ancelottiego Królewscy rozbili Bayern w Monachium 4:0 i awansowali do finału rozgrywek.

Od tego czasu Bayern rozegrał na Allianz Arenie 16 spotkań Ligi Mistrzów i każde z nich wygrał, ustanawiając nowy rekord rozgrywek. Poprzedni należał do Manchesteru United, który między 13 września 2006 a 29 kwietnia 2008 roku wygrał 12 domowych meczów Champions League z rzędu.

15.02.2017 Arsenal FC 5:1 1/8 finału

Bayern Monachium odrobi w Madrycie stratę z pierwszego meczu i awansuje do półfinału Ligi Mistrzów?