Stomil - Stal: beniaminek zdobywcą twierdzy Olsztyn. Karetka na boisku

Stomil Olsztyn przegrał pierwszy mecz w rundzie wiosennej i dopiero drugi w sezonie na własnym stadionie. Pogromcą olsztynian w 26. kolejce Nice I ligi była Stal Mielec. Beniaminek zwyciężył 4:0.

Początek poprzedniego meczu Stomilu  z Miedzią był dla olsztynian koszmarem. W osiem minut drużyna Adama Łopatki straciła dwa gole i musiała wykazać się dużym hartem ducha, by zremisować. Pojedynek ze Stalą Mielec zaczął się podobnie źle. Stomil stracił z powodu kontuzji dwóch zawodników, a na dodatek gola.

Robert Sulewski przymierzył na 1:0 z rzutu wolnego w 13. minucie. Tak odwdzięczył się trenerowi za zaufanie. Zbigniew Smółka zdecydował się wstawić Sulewskiego do jedenastki w obliczu trzech absencji. W Olsztynie nie mogli zagrać Wasił Panajotow, Kamil Radulj i Dorian Buczek.

W pierwszej połowie na boisko wjechała karetka, ponieważ groźnej kontuzji doznał bramkarz Piotr Skiba. Trener Stomilu wprowadził za niego Michała Leszczyńskiego i była to druga, wymuszona zmiana. Wcześniej Tomasz Zahorski zastąpił w jedenastce Rafała Kujawę.

Stomil musiał odrabiać stratę, ale po kilku mocnych ciosach było mu trudno złapać rytm. Kibice liczyli, że metamorfoza olsztynian nastąpi w przerwie, tak jak to było w meczu z Miedzią.

Nic takiego się jednak nie wydarzyło i krótko po powrocie z szatni Krzysztof Drzazga strzelił gola na 2:0 dla Stali. W poprzednim spotkaniu z Chojniczanką miał dużego pecha. Trafił w poprzeczkę i w słupek. Fortuna się odwróciła i tym razem płasko uderzona piłka poleciała prosto do siatki. Przyjezdnym pozostało przypilnować prowadzenia.

Beniaminek jednak nie przerwał atakowania, a na boisku potwierdziło się, że czuje złość po poprzednim, przegranym meczu. Stomilowi dorzucił gola na 3:0 w 65. minucie. Strzał pod poprzeczkę oddał Aleksandar Kolew. Wynik ustalił tuż przed końcem regulaminowego czasu Piotr Marciniec.

Dzięki zwycięstwu przyjezdni powiększyli przewagę w tabeli nad Stomilem do czterech punktów.

Stomil Olsztyn - Stal Mielec 0:4 (0:1)
0:1 - Robert Sulewski 13'
0:2 - Krzysztof Drzazga 47'
0:3 - Aleksandar Kolew 65'
0:4 - Piotr Marciniec 89'

Stomil: Piotr Skiba (13' Michał Leszczyński) - Marcel Ziemann, Piotr Klepczarek, Igor Biedrzycki, Wojciech Dziemidowicz - Jakub Piotrowski, Łukasz Jegliński - Patryk Kun, Tsubasa Nishi, Grzegorz Lech (65' Paweł Wojowski) - Rafał Kujawa (11' Tomasz Zahorski).

Stal: Tomasz Libera - Dominik Sadzawicki, Sebastian Zalepa, Krzysztof Kiercz, Krystian Getinger (70' Boris Milekić) - Piotr Marciniec, Robert Sulewski - Piotr Głowacki (76' Arkadiusz Górka), Przemysław Lech, Krzysztof Drzazga (72' Szymon Urbaniak) - Aleksandar Kolew.

Żółte kartki: Biedrzycki (Stomil) oraz Kolew, Kiercz, Zalepa (Stal).

Sędzia: Jacek Małyszek (Lublin).

Hamilton i Vettel mają tyle samo punktów w klasyfikacji. Który z nich będzie miał ich więcej po najbliższym wyścigu? Oglądaj treningi, kwalifikacje i wyścig 2017 FORMULA 1 GULF AIR BAHRAIN GRAND PRIX w ten weekend w Eleven i Eleven Sports na elevensports.pl lub u takich operatorów jak nc+, Cyfrowy Polsat, UPC, Vectra, Multimedia, Toya, INEA czy Netia.

Która drużyna zakończy sezon wyżej w tabeli Nice I ligi?