Wigry - Sandecja: szybki gol na wagę wygranej

Plasujące się w czołówce Nice I ligi Wigry Suwałki przegrały na własnym stadionie z Sandecją Nowy Sącz 0:1. Jedynego gola w meczu zdobył w 7. minucie Maciej Korzym.

Michał Piegza
Do meczu z Sandecją piłkarze Wigier przystąpili osłabieni brakiem aż trzech obrońców, którzy musieli pauzować za nadmiar kartek. Rywale błyskawicznie wykorzystali problemy drużyny z Suwałk i już w 7. minucie objęli prowadzenie. Piłkę w polu karnym otrzymał Maciej Korzym. Pierwszy strzał napastnika ofiarnie zablokował obrońca, jednak drugi znalazł drogę do bramki.

Szybka bramka ustawiła mecz. Goście czekali na rywala na własnej połowie i często ostrą grą utrudniali rozgrywanie akcji. Piłkarze Wigier długo nie potrafili stworzyć sobie dogodnej okazji do wyrównania. W 21. minucie z sześciu metrów niecelnie uderzył Kamil Adamek. Później gra toczyła się głównie w środku pola.

W drugiej części Sandecja powinna podwyższyć wynik. W 57. minucie strzał Bartłomieja Dudzica dobrze obronił Hieronim Zoch. Kilka minut później po drugiej stronie boiska z pola karnego wprost w bramkarza przymierzył Kamil Zapolnik. Jak się okazało był to ostatni groźny strzał gospodarzy w tym meczu.

Dzięki wygranej Sandecja przełamała się w spotkaniach wyjazdowych, gdzie ostatnio regularnie przegrywała. W tabeli zespół z Nowego Sącza aktualnie jest przed Wigrami i ponownie liczy się w walce o Lotto Ekstraklasę.

Wigry Suwałki - Sandecja Nowy Sącz 0:1 (0:1)
0:1 - Maciej Korzym 7'

Wigry Suwałki: Hieronim Zoch - Artur Bogusz (74' Mateusz Radecki), Paweł Baranowski, Rafał Remisz (85' Łukasz Wroński), Frank Adu Kwame - Damian Kądzior, Rafał Augustyniak, Omar Santana, Kamil Zapolnik, Miłosz Kozak (69' Adam Ryczkowski) - Kamil Adamek.

Sandecja Nowy Sącz: Łukasz Radliński - Lukas Kuban, Dawid Szufryn, Michal Piter-Bucko, Kamil Słaby - Mateusz Wdowiak (72' Michał Gałecki), Bartłomiej Kasprzak, Grzegorz Baran, Wojciech Trochim (52' Filip Piszczek), Bartłomiej Dudzic - Maciej Korzym (79' Adrian Danek).

Żółte kartki: Baranowski, Santana, Radecki (Wigry) oraz Szufryn, Kasprzak (Sandecja).

Sędzia: Łukasz Szczech (Warszawa).

Sandecja Nowy Sącz awansuje do Lotto Ekstraklasy?