Bundesliga: piękne gole i wygrana Borussii Dortmund

W meczu 29. kolejki Bundesligi Borussia Dortmund pokonała Eintracht Frankfurt 3:1. Gole dla gospodarzy zdobyli Marco Reus, Sokratis Papastathopoulos i Pierre-Emerick Aubameyang. Dla gości trafił Marco Fabian.

Łukasz Witczyk
PAP/EPA / FRIEDEMANN VOGEL

Dla Borussii Dortmund był to ważny mecz. Po 28. kolejce gospodarze sklasyfikowani byli na czwartej pozycji i do trzeciego Hoffenheim tracili punkt. Dortmundczycy do spotkania przystępowali jednak zaledwie cztery dni po wybuchu ładunku, w którym ucierpiał Marc Bartra, a zagadką było ich przygotowanie mentalne.

Obawy były jednak nieuzasadnione. Borussia świetnie rozpoczęła spotkanie i już w 2. minucie objęła prowadzenie. Błąd defensywy rywali wykorzystał Christian Pulisić, który płasko dograł do Marco Reusa. Ten w trudnej pozycji skierował piłkę do siatki i wprowadził swoich kibiców w świetne nastroje.

Borussia kontrolowała przebieg meczu i częściej była przy piłce. Z biegiem czasu Eintracht radził sobie coraz śmielej. Chwila nieuwagi kosztowała gospodarzy stratę gola. W 29. minucie z 25 metrów huknął Marco Fabian i najmniejszych szans na obronę nie miał Roman Burki. Piłka wpadła w okienko bramki Borussii.

Równie pięknym golem odpowiedziała Borussia. W 34. minucie na indywidualną akcję zdecydował się Sokratis Papastathopoulos i nie dał bramkarzowi Eintrachtu szans na skuteczną interwencję. Borussia do końca pierwszej połowy nie forsowała tempa i utrzymała korzystny rezultat.

Po przerwie Borussia nadal częściej utrzymywała się przy piłce i na niewiele pozwalała rywalom. Dortmundczycy wciąż myślami są przy dwumeczu Ligi Mistrzów przeciwko AS Monaco i oszczędzali siły przed rewanżem. Trener Thomas Tuchel już w przerwie dokonał dwóch zmian, zdejmując z boiska Reusa i Bendera.

Frankfurtczycy mieli problemy ze stworzeniem sobie sytuacji pod bramką przeciwnika. Gospodarze dobrze grali w defensywie i na niewiele pozwalali przeciwnikom. Borussia zdołała jeszcze podwyższyć prowadzenie, gdy kontrę skutecznym strzałem zakończył Pierre-Emerick Aubameyang. Tym samym ekipa z Dortmundu zrealizowała swój cel i zdobyła ważne trzy punkty.

Borussia Dortmund - Eintracht Frankfurt 3:1 (2:1)
1:0 - Marco Reus 2'
1:1 - Marco Fabian 29'
2:1 - Sokratis Papastathopoulos 34'
3:1 - Pierre-Emerick Aubameyang 86'

Borussia Dortmund: Roman Burki - Łukasz Piszczek, Sokratis Papastathopoulos, Sven Bender (46' Matthias Ginter), Marcel Schmelzer - Julian Weigl (76' Gonzalo Castro) - Christian Pulisić, Nuri Sahin, Shinji Kagawa, Marco Reus (46' Ousmane Dembele) - Pierre-Emerick Aubameyang.

Eintracht Frankfurt: Lukas Hradecky - Jesus Vallejo, David Abraham, Anderson Valdez (55' Ante Rebić) - Timothy Chandler, Omar Mascarell, Mijat Gacinović, Bastian Oczipka - Mariusz Wolf (72' Danny Blum), Marco Fabian - Branimir Hrgota (81' Aymen Barkok).