II liga: świetny debiut Roberta Podolińskiego. 14 goli na dwóch stadionach

Radomiak Radom wygrał 3:0 z Polonią Bytom pierwszy mecz pod wodzą Roberta Podolińskiego. W 26. kolejce zwyciężyli też piłkarze Rakowa Częstochowa. Na stadionach w Opolu i Elblągu padło łącznie 14 goli.

PAP / Andrzej Grygiel
Robert Podoliński opowiadał przed wyjazdem do Bytomia, że w pierwszych dniach pracował z nowymi podopiecznymi nad skutecznością. Radomiak Radom zrobił w pięć minut to, czego nie zrobił z poprzednim trenerem przez sześć kolejek, czyli strzelił gola inaczej niż z rzutu karnego. Przełomowe trafienie było dziełem Michała Grudniewskiego. Piłkarzom Radomiaka spadły kamienie z serc i doprowadzili do wyniku 3:0.

Po pierwszym w rundzie wiosennej zwycięstwie Radomiak zrównał się punktami z Puszczą Niepołomice. Te kluby walczą o trzecie miejsce premiowane awansem. Dla odmiany drużyna Tomasza Tułacza została w sobotę pokonana po raz pierwszy. Do 79. minuty prowadziła na stadionie Rakowa Częstochowa, po czym pozwoliła gospodarzom na odwrócenie wyniku. Drużyna Marka Papszuna zdobyła gola na 2:1 w 95. minucie. Autorem decydującego strzału Tomasz Margol po rzucie wolnym.

W 26. kolejce doszło do dwóch pojedynków w czołówce. Poza wspomnianym w Częstochowie zderzyli się ze sobą lider Odra Opole z piątą Siarką Tarnobrzeg. Beniaminek potwierdził słuszność porzekadła "do trzech razy sztuka" i po dwóch, nieudanych podejściach pokonał 4:3 najmłodszą drużynę w lidze. Odra zdobyła dwie bramki z rzutu karnego, a ostatnia była samobójcza po pechowej interwencji Michała Dawidowicza.

Siedem goli padło także w Elblągu i akurat tego można się było spodziewać. Miejscowa Olimpia ma w swojej kadrze lidera klasyfikacji strzelców Łukasza Pietronia, a Legionovia jest bardzo bramkostrzelna pod wodzą Mirosława Jabłońskiego. Beniaminek zwyciężył 4:3 i ugruntował swoją pozycję w górnej połowie tabeli. Decydująca bramka padła w 89. minucie po rajdzie Jakuba Bojasa między czterema przeciwnikami.

Średnią goli w 26. kolejce obniżyli bohaterowie widowiska w Stalowej Woli, gdzie Stal zremisowała 0:0 z PGE GKS-em Bełchatów. Spośród innych wyników należy odnotować wyczekiwane zwycięstwo Błękitnych Stargard. Dzięki dwóm trafieniom Wojciecha Fadeckiego pokonali 2:1 Olimpię Zambrów. Polonia Warszawa uratowała remis 1:1 z ROW-em 1964 Rybnik w 89. minucie. Pokazała hart ducha, ponieważ grała w osłabieniu.

26. kolejka II ligi:

ROW 1964 Rybnik - Polonia Warszawa 1:1 (1:0)
1:0 - Przemysław Brychlik 22'
1:1 - Rafał Zembrowski 89'

Raków Częstochowa - Puszcza Niepołomice 2:1 (0:1)
0:1 - Dominik Zawadzki 19'
1:1 - Adam Czerkas 79'
2:1 - Tomasz Margol 90'

Olimpia Zambrów - Błękitni Stargard 1:2 (1:2)
0:1 - Wojciech Fadecki 24'
1:1 - Bartosz Osoliński 28'
1:2 - Wojciech Fadecki 45'

Odra Opole - Siarka Tarnobrzeg 4:3 (3:2)

2:2 - Michał Ciarkowski 67'

Olimpia Elbląg - Legionovia Legionowo 4:3 (2:2)
4:3 - Jakub Bojas 89'

Polonia Bytom - Radomiak Radom 0:3 (0:2)
0:1 - Michał Grudniewski 5'
0:2 - Leandro (k.) 23'
0:3 - Szymon Stanisławski 88'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Robert Podoliński poprowadzi Radomiaka Radom do awansu?