Eredivisie: asysta Mateusza Klicha w "polskim" meczu

W sobotnim meczu 31. kolejki Eredivisie Twente Enschede Mateusza Klicha pokonało 3:0 NEC Nijmegen Wojciecha Golli i umocniło się na 7. miejscu w tabeli holenderskiej ekstraklasy.

Maciej Kmita
Newspix / Piotr Kucza
Twente wyszło na prowadzenie w 12. minucie, gdy dośrodkowanie Mateusza Klicha z rzutu rożnego na gola zamienił Enes Unal. To druga asysta Polaka w tym sezonie, a jego dorobek uzupełnia pięć bramek.

Dwa kolejne ciosy Twente zadało po przerwie. Najpierw bramkę z podania Unala zdobył Fredrik Jensen, a w doliczonym czasie gry najlepszy na boisku Unal spuentował świetny występ golem na 3:0.

Mateusz Klich i Wojciech Golla rozegrali po 90 minut. Dzięki sobotniemu zwycięstwu Twente pozostanie na 7. miejscu w tabeli Eredivisie, a to pozycja gwarantująca udział w barażach o awans do Ligi Europy.

FC Twente - NEC Nijmegen 3:0 (1:0)
1:0 - Unal 12'
2:0 - Jensen 58'
3:0 - Unal 90+3'

Mateusz Klich powinien otrzymać kolejną szansę w reprezentacji Polski?