Holandia: Piotr Parzyszek nie przestaje strzelać! 25. gol Polaka

W poniedziałkowym meczu 35. kolejki Eerste Divisie De Graafschap pokonał 2:0 MVV Maastrich, a jedną z bramek zdobył Piotr Parzyszek. To już 25. ligowy gol Polaka w tym sezonie.

Maciej Kmita
Piotr Parzyszek / Piotr Parzyszek

W 9. minucie Piotr Parzyszek zapewnił swojej drużynie prowadzenie 1:0. Były młodzieżowy reprezentant Polski strzelił gola w piątym meczu z rzędu - takiej serii nie miał nigdy wcześniej w karierze. W doliczonym czasie gry drugiej połowy 14. zwycięstwo De Graafschap w sezonie przypieczętował Daryl van Mieghem.

Po spotkaniu z MVV licznik Parzyszka wskazuje 25 goli. 24-latek rozgrywa sezon życia i jest drugim najlepszym strzelcem Eerste Divisie. Skuteczniejszy od niego jest tylko Tom Boerez FC Oss, który zdobył 33 bramki.

De Graafschap ma na koncie 46 punktów i zajmuje 13. miejsce w tabeli Eerste Divisie. Drużynie Polaków - w zespole z Doetinchem gra także Filip Bednarek - spadek już nie grozi, a awans jest poza jej zasięgiem.

De Graafschap - MVV Maastricht 2:0 (1:0)
1:0 - Parzyszek 9'
2:0 - van Mieghem 90'

Piotr Parzyszek sprawdzi się w mocniejszej lidze?