Sandecja - Stal Mielec: gospodarze planują atak na szczyt tabeli

Sandecja Nowy Sącz wygrała w rundzie wiosennej wszystkie mecze na własnym stadionie. Piąte zwycięstwo pozwoli drużynie Radosława Mroczkowskiego zostać liderem Nice I ligi. Pojedynek ze Stalą Mielec to zaległy mecz 18. kolejki.

W weekend piłkarze obu klubów grali na wyjeździe i wykorzystali moment słabości swoich rywali. Sandecja Nowy Sącz zwyciężyła 1:0 z Wigrami Suwałki, które borykały się z problemami kadrowymi. Aż trzech obrońców pauzowało z powodu kartek. Zdezorganizowaną formację ukarał golem Maciej Korzym w 6. minucie. Te trafienie wystarczyło Sandecji do zdobycia kompletu punktów. Pierwszego w tym roku na wyjeździe.

Stal Mielec zdemolowała 4:0 Stomil Olsztyn. Podopieczni Zbigniewa Smółki punktowali bezlitośnie rywala, który na początku meczu stracił dwóch piłkarzy z powodu kontuzji. Po pauzie za kartki wracają do kadry beniaminka Wasił Panajotow, Kamil Radulj i Dorian Buczek, ale po świetnym występie dublerów, nie jest pewne, czy od razu wskoczą do jedenastki Stali.

Mielczanie są w tym roku niepokonani na wyjeździe, natomiast Sandecja odniosła u siebie komplet czterech zwycięstw. Piąte pozwoli drużynie Radosława Mroczkowskiego zostać liderem Nice I ligi. Przed zaległym meczem 18. kolejki Bianconeri są na piątym miejscu w tabeli, ale ich strata do najlepszego Zagłębia Sosnowiec to ledwie dwa punkty.

Rycerz wiosny z Mielca ma w tym roku bilans pięć zwycięstw, remis i porażka. O awans do Lotto Ekstraklasy już nie powalczy, ponieważ fatalnie zaczął sezon, ale może zadomowić się w górnej połowie tabeli. Jeżeli zdobędzie twierdzę Sandecji, zrówna się punktami w ósmym Górnikiem Zabrze.

- Skoncentrujemy się na sobie i naszych założeniach taktycznych. Na pewno dokonam roszad w składzie z uwagi na napięty terminarz. Stal nie położy się przed nikim i można się spodziewać ciekawego widowiska w Nowym Sączu. Sandecja może zostać liderem, więc będzie zdeterminowana, ale my słyniemy z walki - zapowiada trener Smółka.

Pojedynek Sandecji ze Stalą to mecz zaprzyjaźnionych klubów. W rundzie jesiennej podzieliły się punktami po bezbramkowych 90 minut. Kibice liczą, że tym razem zobaczą gole.