Anglia: niecodzienna sytuacja z udziałem bramkarza

Do niecodziennej sytuacji doszło w piątkowy wieczór na zapleczu Premier League. David Stockdale, bramkarz Brighton, które awansowało już do elity, zapisał na swoim koncie dwa samobójcze gole w meczu z Norwich City (0:2).

Bartosz Zimkowski
Getty Images / Dan Istitene
Przed kilkoma dniami Brighton and Hove Albion zapewniło sobie awans do Premier League. Mewki wracają do elity po 34 latach i nic dziwnego, że zaraz po ostatnim spotkaniu świętowały ten sukces.

Niewiele zatem wychodziło im w piątkowym starciu z Norwich City, jednak w pierwszej połowie padły dwie kuriozalne bramki. W obu na listę strzelców wpisał się... bramkarz Brighton David Stockdale.

Były to rzecz jasna gole samobójcze, ale w obu Stockdale, wybrany do najlepszej "11" sezonu w The Championship, miał ogromnego pecha. Za pierwszym razem piłka po strzale sprzed pola karnego trafiła w poprzeczkę, a następnie odbiła się od jego pleców i wpadła do siatki.

Takie bramki zdarzają się niezwykle rzadko, ale Stockdale'owi przytrafiło się to dwukrotnie podczas tego wieczoru. Zaledwie 21 minut później po kolejnym uderzeniu tym razem piłka odbiła się od słupka, pleców bramkarza i zatrzepotała w siatce.

Stockdale miał zatem ogromnego pecha, a Brighton przegrało na Carrow Road z Norwich City 0:2.

Czy Brighton w przyszłym sezonie utrzyma się w Premier League?