Bundesliga: TSG 1899 Hoffenheim uratowało remis w ostatniej akcji

W jedynym piątkowym spotkaniu 30. kolejki Bundesligi 1.FC Koeln zremisowało z TSG 1899 Hoffenheim 1:1. Goście remis uratowali w ostatniej akcji i jednocześnie zapewnili sobie grę w europejskich pucharach.

Łukasz Witczyk
PAP/EPA / Uwe Anspach
Obie drużyny walczą o miejsce w europejskich pucharach. TSG 1899 Hoffenheim wciąż ma szansę na bezpośredni awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów, a 1.FC Koeln rywalizuje o grę w kwalifikacjach do Ligi Europy. To zwiastowało ciekawe i pełne emocji spotkanie.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem i ta część gry mogła rozczarować kibiców. Znacznie lepiej było po przerwie. W 58. minucie gospodarze objęli prowadzenie po golu Leonardo Bittencourta, który wykorzystał płaskie dogranie Jonasa Hectora i z najbliższej odległości pokonał rozpaczliwie interweniującego bramkarza gości.

Gracze TSG 1899 Hoffenheim rzucili się do odrabiania strat i jednocześnie narażali się na groźne kontrataki rywali. Swego goście dopięli w ostatniej akcji meczu. W polu karnym piłkę przechwycił Niklas Suele, który wycofał ją do Kerem Demirbay, a ten strzałem z szesnastu metrów pokonał golkipera rywali. Remis ten dał Wieśniakom pewność gry w przyszłym sezonie w europejskich pucharach. To historyczne wydarzenie dla TSG 1899 Hoffenheim.

1.FC Koeln - TSG 1899 Hoffenheim 1:1 (0:0)
1:0 - Leonardo Bittencourt 58'
1:1 - Kerem Demirbay 90+4'

Czy TSG 1899 Hoffenheim wywalczy awans do Ligi Mistrzów?