Primera Division: skandal w meczu Villarreal. Osasuna coraz bliżej spadku

W doliczonym czasie gry Cedric Bakambu zdobył gola po uderzeniu ręką, dzięki czemu Villarreal pokonał na własnym boisku walczące o utrzymanie Leganes 2:1.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
PAP/EPA / MANUEL BRUQUE
Villarreal ma już tylko matematyczne szanse na awans do pierwszej "czwórki". Popularne "Żółte Łodzie Podwodne" przyjmowały w ramach 32. kolejki Primera Division Leganes i mecz powinien zakończyć się remisem. Katastrofalny błąd popełnił jednak sędzia.

Mecz nie zachwycił kibiców. Przez długi okres niewiele działo się na El Madrigal. Dopiero po godzinie gry do siatki trafił Cedric Bakambu. Ambitny beniaminek zdołał doprowadzić do wyrównania w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry, jednak chwilę później napastnik Villarreal skompletował dublet. Problem w tym, że reprezentant Demokratycznej Republiki Konga trafił do siatki po ewidentnym zagraniu ręką.

Tym samym Leganes ma 4 punkty przewagi nad strefą spadkową. W meczu dwóch drużyn na dnie, Sporting Gijon zremisował na wyjeździe z Osasuną Pampeluną, choć w 79. minucie Asturyjczycy przegrywali jeszcze 0:2. Osasuna na 5 kolejek przed końcem ma aż 9 oczek straty do Leganes.

Pierwszą porażkę od 19 marca zanotowała Valencia. "Nietoperze" przegrały na wyjeździe z Malagą 0:2. Oba zespoły już o nic nie walczą w tym sezonie.

Malaga CF - Valencia CF 2:0 (2:0)
1:0 - Recio 36'
2:0 - Sandro Ramirez 40'

Villarreal CF - CD Leganes 2:1 (0:0)
1:0 - Cedric Bakambu 68'
1:1 - Miguel Guerrero 90'
2:1 - Cedric Bakambu 90+2'

Osasuna Pampeluna - Sporting Gijon 2:2 (1:0)